Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EYG Gayrimenkul Yeni Bağışını, Hidropar İş Sözleşmesini Duyurdu

EYG Gayrimenkul, afet bölgesinde yaşayanlar için yaptığı bağış miktarını artırdı. Hidropar Mühendislik ise yeni bir iş sözleşmesi imzaladı.
EYG Gayrimenkul Yeni Bağışını, Hidropar İş Sözleşmesini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından bir aydan fazla zaman geçti. 6 Şubat’ta yaşanan depremler tüm dünyada asrın felaketi olarak nitelendirilirken resmi rakamlara göre şu ana kadar 46 bin 104 yurttaşımız hayatını kaybetti.

Millet olarak kenetlendiğimiz ve yaralarımızı birlikte sarmaya çalıştığımız şu günlerde dört bir yandan bağış geliyor. EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. depremden iki gün sonra yaptığı açıklamada, afet bölgesine yapılacak yardımlar için 2.000.000 TL bağış yaptığını duyurmuştu.

11 ilin etkilendiği deprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, ortaya çıkan zararın bilançosu da her geçen gün daha net bir şekilde görülüyor.

EYG Gayrimenkul bu doğrultuda bağış miktarını artırdığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamada daha önce yapılan 2 milyon liralık nakdi yardıma ilave olarak toplam bağış miktarının 3 milyon daha eklenerek, 5 milyon liraya yükseltilmesine karar verildiği bildirildi.

Yakın zaman önce borsaya giriş yapan şirketin hisseleri (EYGYO) an itibarıyla tavan fiyattan işlem görüyor. Güne 17,29 liradan başlayıp 19,00’a kadar yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Hidropar GES Kurulumu İşi Aldı

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkez Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni iş ilişkisini duyurdu. Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile KBS Kalıp Bağlama Sistemleri Ltd. Şti arasında Plastikçiler OSB’de bulunan fabrika çatısına Öztüketim Güneş Enerji Santrali kurulumu sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada sözleşmenin bedelinin KDV hariç 732.855 ABD doları olduğu belirtildi. Bu gelişmenin güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlamasının yanında karbon emisyonunun azalmasına da katkı sağlayacağı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın