Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İlk İşlem Tarihi Açıklandı

Halka arzında rekor seviyelerde ilgi gören EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın ilk işlem tarihi açıklandı. İşte detaylar;
EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İlk İşlem Tarihi Açıklandı
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 15 Aralık tarihinde halka arzına onay verdiği EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Borsa İstanbul’da ne zaman işlem göreceği açıklandı. Şirket, mevcut sermayesini halka arz onayıyla birlikte 66.000.000 TL’den 82.500.000 TL’ye artırmıştı.

Gayrimenkul sektöründe proje üretiminden satışa ve satış sonrası hizmetlere kadar oldukça büyük bir hizmet yelpazesine sahip olan şirketin payları 29/12/2022 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da pay başına 14,2 TL üzerinden işlem görecek. Şirketin hisseleri “EYGYO.E” kodu ile yerini alacak. İlgili sırada maksimum emir değerinin 2.000.000 TL olarak belirlendiği aktarıldı.

Dün açıklanan verilere göre EYGYO’nun halka arzına 883.639 yatırımcı katıldı. Söz konusu rakamlar arza katılan yatırımcı sayısında yeni bir rekor kaydedilmesini sağladı.

Şirketler finansal güçlerini ve kredibilitelerini artırabilmek için halka arz yolunu seçiyor. Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Genel Müdürü Dr. Ekrem Arıkan, Borsa İstanbul’da yerli yatırımcı sayısına ilişkin bilgileri paylaşmıştı. Rekorların ardı arkası kesilmediği borsada, yılbaşından beri 1 milyon 200 bin yatırımcının işlem yaptığını belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu