Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evleneceklere Müjde: Fon Komisyondan Geçti

Seçim vaadi olarak gençlere verilen evlilik kredisi sözünün yasal zemine oturtulması için kollar sıvandı. Gençlere verilecek fon bugün komisyondan onay aldı.
Evleneceklere Müjde: Fon Komisyondan Geçti
HABER GİRİŞ

Deprem bölgesindeki gençler özelinde kullandıracak evlilik kredisi için hazırlanan fon bugün itibarıyla onayını aldı. Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonundan geçti.

Yerli doğal gaz ve petrolden elde edilen gelirin finansman kaynağı olarak planlandığı fon için yönetim kurulu oluşturulacak.

Fonun yönetim kurulunda Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yardımcıları olmak üzere beş kişi yer alacak.

Kuruldan çıkacak kararlarda oy çokluğu gözetilip, kurulda yer alacak bakan yardımcıları ilgili bakanlar tarafından seçilecek.

Yönetim kurulu hem fonun kullandırımı hem de kaynak aktarımı için tercih hakkına sahip olacak.

GCM Yatırım Banner

Faizsiz Kredide Enflasyon Detayı

Deprem bölgesinde yer alan 18-27 yaş aralığındaki genç çiftlere Aile ve Gençlik Bankası vasıtasıyla verilecek kredi faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli ve 150 bin TL tutarında olacak.

Ancak bu miktar enflasyona göre değişkenlik gösterecek. Böylece enflasyonun resmi verilere göre düşük gösterildiği durumlarda kredi tutarı da indirilecek. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.