Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evlenecek Çiftler Dikkat! Bakanlıktan Evlilik Kredisi Uyarısı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evlilik kredisi vaadiyle kaynağı belli olmayan sahte internet sayfalarının para topladığını söyleyerek uyarıda bulundu.
Evlenecek Çiftler Dikkat! Bakanlıktan Evlilik Kredisi Uyarısı
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, resmi X hesabı üzerinden vatandaşlara uyarıda bulundu. Hükümetin evlilik kredisi vaadini kullanarak yeni evlenecek çiftleri dolandırmaya çalışan internet siteleri olduğunu belirten Bakanlık, yeni evlenecek çiftlere uyarıda bulundu.

Bazı art niyetli kişilerin Aile ve Gençlik Bankası adını kullanarak vatandaşlardan evlilik kredisi vaadiyle para topladığına işaret edilen açıklamada, kişilerin sahte internet sayfaları üzerinden yönlendirme yaptığına dikkat çekildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yetkili diğer resmi kurumların internet sayfaları dışındaki kaynağı belli olmayan ve doğruluğu teyit edilmeyen sahte internet sayfalarına itibar etmemeleri söylendi.

Konunun önem arz ettiği vurgulanarak, vatandaşları dolandırmayı amaçlayan sahte internet sayfalarının ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunulacağı duyuruldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) geçen hafta sunulan Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi’nin detayları açıklanmıştı. Fon ile yeni evlenecek çiftlerin ekonomik açıdan desteklenmesi ve evliliklerin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesi amaçlanıyordu.

GCM Yatırım Banner

Bu kapsamda yeni evlenecek çiftlere Aile ve Gençlik Bankası vasıtasıyla 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli ve yüzde sıfır faizle 150 bin TL kredi imkanı sağlanacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.