Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ev Sahiplerini Üzecek Haber Geldi: Vergi Artıyor!

Yüksek fiyattan kiraya vermek için evini boş tutan ev sahiplerini açıkta bırakacak yeni uygulama yolda. Hükümet, boş evlere vergi artışı getirecek yeni uygulamayı hayata geçirecek.
Ev Sahiplerini Üzecek Haber Geldi: Vergi Artıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Konut kiralarında ev sahiplerinin yapacağı zamma yüzde 25’lik üst sınır getirilmesi emlak sektöründe fahiş fiyatların önüne geçmeye yetmedi. Ekonomi yönetimi bulduğu yeni çözümde kiraya verilmeyen hayalet evleri merceğe aldı.

Yeni Şafak gazetesinin edindiği bilgilere göre kiraya verilmeyen ve boş tutulan evlere vergi artışı getirme hazırlığı başladı.

Bu kapsamda ülke genelinde boş tutulan evlerin haritası oluşturulacak. Evini yüksek fiyattan kiraya vermek isteyenler vergi yükü ile cezalandırılacak.

Ev sahiplerine iki seçenek sunulacak. Birinde evini boş tutanlardan yüksek vergi alınacak.

İkinci seçenekte ise ev sahipleri evini kiralayarak veya satışa çıkararak ya satış fiyatında ya da kirada indirimi tercih edecek.


Ev sahiplerini zorlayacak olan yeni uygulamada emlak piyasasında arz sıkıntısının ve fahiş fiyatların önüne geçilmesi planlanıyor.

Söz konusu planının vakit kaybetmeden Meclis’e getirilerek yasalaşması ve hayata geçirilmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu