Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Europower ve Smart Güneş Milyon TL’lik Sözleşmelerini Açıkladı

Smart Güneş ve Europower Enerji milyonluk iş anlaşmaları hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Europower ve Smart Güneş Milyon TL’lik Sözleşmelerini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkilerine yönelik açıklama yaptı.

Smart Güneş, bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin, Borusan Holding A.Ş. Grup Şirketlerinden olan Borusan EnBW Enerji Yatırımları ve Üretim A.Ş.’nin iştiraklerinden Baltalimanı Enerji Yatırımları Üretim ve Ticaret A.Ş. arasında anahtar teslim panel satışı ve güneş enerji santrali yapımı işine yönelik sözleşme imzaladığını duyurdu.

Sözleşme bedelinin KDV hariç 49.309.977,43 dolar tutarında olduğunu açıkladı.

Smart Güneş Canlı Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Söz konusu açıklama sonrasında şirketin (SMRTG) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17.15 itibarıyla en yüksek 61.25’i, en düşük ise 60.07’yi gördü. Saat 17.51 itibarıyla yüzde 5,13’lük azalış ile 60.05’den işlem gördü.

Bugün Estonya’dan 21,2 milyon TL’lik sipariş aldığını duyuran Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş, yeni bir iş sözleşmesi imzalayacağını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Europower Enerji, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’den 09/05/2023 tarihinde imzalanmak üzere CS23000055-2022 havalı hücre&trafo merkezi çerçeve alt alımı konulu iş için sözleşme daveti aldığını açıkladı. Sözleşmenin bedelinin vergiler hariç 38.590.200 TL olduğu bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.