Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Europower Enerji İhaleye Doymuyor! Koza Altın’dan Geri Alım

Borsa İstanbul’da işlem gören EUPWR ihale açıklamasını, Koza Altın ise geri alım yaptığını KAP üzerinden paylaştı. İşte detaylar;
Europower Enerji İhaleye Doymuyor! Koza Altın’dan Geri Alım
Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret (EUPWR), ihale sonucuna yönelik paylaşım yaptı. Şirket TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen “Toplam 1150 adet ayırıcı, toprak bıçağı ve yedek malzemeleri alım işi” konulu ihaleye katıldığını bildirdi.

Bu kapsamda “450 adet 170KV ayırıcı ve yedek malzemeleri kısmında” en avantajlı fiyatın verildiği ve ihale baz bedelinin 93.682.440 TL olduğu ifade edildi.

EUPWR, günlük yüzde 2,2 yükselişle 80 TL’den işlem görüyor.

Koza Altın

Koza Altın (KOZAL), 20.02.2023 tarihli karar ile başlatılan pay alım satım işlemleri çerçevesinde iştiraki olduğu İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim (IPEKE) paylarında, 03.05.2023 tarihinde 21 TL – 21,34 TL aralığından 100.000 TL nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirildiği kaydedildi.

Son alımla birlikte İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim sermayesindeki payların yüzde 1,3736 olduğu aktarıldı.

IPEKE, günlük yüzde 6,3 artışla 22,7 TL’ye, Koza Altın ise yüzde 6,2 yükselişle 17,4 TL’ye yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu