Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Europower Enerji İhalesini, Rainbow Yeni Sözleşmesini Duyurdu

Borsaya yeni katılan ve yatırımcıların ilgisinin yoğun olduğu EUPWR ihalesinin onaylandığını açıklarken RNPOL ise yeni iş ilişkisini paylaştı.
Europower Enerji İhalesini, Rainbow Yeni Sözleşmesini Duyurdu
Yorum

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret (EUPWR), 17 Mayıs tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni ihalesine ilişkin detayları paylaştı. Şirket daha önce toplam 1150 adet ayırıcı, toprak bıçağı ve yedek malzemeleri alım işi ihalesini en avantajlı fiyatı vererek kazandığını duyurmuştu.

Bu çerçevede Türkiye Elektrik İletişim İhale Komisyonu’nun bildirimi ile işin şirket uhdesinde kaldığının kesinleştiği paylaşıldı.

Yapılan açıklamada işin baz bedelinin 93.682.440 TL olduğu belirtildi. Şirket gün içinde ASELSAN ile 500.801.109 TL ve 27.02.473 dolar bedelinde sözleşme imzaladığını da açıklamıştı.

EUPOWR günlük yüzde 3,8 artışla 79,6 TL’den işlem görüyor.

Rainbow Polikarbonat

Borsada RNPOL koduyla işlem gören Rainbow Polikarbonat Sanayi Ticaret, yeni anlaşmasını yatırımcılarla paylaştı.
Şirket, HORNBACH Group ile 2022 yılında yapılan iş bağlantısını hatırlatarak 2023 yılı için aylık 25 ton ve yıllık 300 ton olarak ton fiyatı ortalama 3.000 euro olmak üzere 900.000 euroluk yeni anlaşma imzaladığını ifade etti.

RNPOL, günlük yüzde 8 artışla 15 TL’ye yükseldi. 17 Mayıs’ta güzel performans sergileyen hissede haftalık kazanç yüzde 17,6’yı gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu