Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUPWR’den İhale Açıklaması! KRVGD’den Enerji Yatırımı

Borsa İstanbul’da işlem gören EUPWR ihale açıklamasını, Kervan Gıda ise enerji yatırımlarını KAP üzerinden paylaştı. İşte detaylar;
EUPWR’den İhale Açıklaması! KRVGD’den Enerji Yatırımı
Yorum

Europower Enerji ve Otomasyon (EUPWR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden “İTM-443 Referanslı 154kV Barhal Havza TM Yapım İşi” konulu ihaleye katıldığını yatırımcılarla paylaştı. Şirket ihalede en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada ihale baz bedelinin 85.408.550 TL olduğu belirtildi. EUPWR, günlük yüzde 2 kayıpla 77,3 TL’den işlem görüyor.

Kervan Gıda

Borsa İstanbul’da KRVGD koduyla işlem gören Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret, enerji maliyetlerini sıfırlama projesi hakkında açıklama yaptı. Yapılan duyuruda şirketin yıllar süren çalışmalar neticesinde dünyada kendi kategorisindeki en büyük 5 şirket arasına girmeyi başardığı belirtildi.

Kervan Gıda, enerji maliyetlerini sıfırlama projesi kapsamında aldığı arazilerle güneş enerjisi panelleri kuracağını açıkladığını hatırlattı.

Son arazi satın alımlarıyla birlikte şirketin güneş enerjisi panellerini kurma amacıyla aldığı arazinin 418.320 metrekareye ulaşıldığı ifade edildi.

Yeni alınan ve alınacak olan arazilerde güneş tarlası kurarak kendi elektrik ihtiyacının tamamını karşılamayı planlayan Kervan Gıda, bu yatırımların konsolide faaliyet karlılığına yansımasını bekliyor. Bunun yanında enerji ihtiyacının yenilenebilir kaynaklardan sağlanmasıyla karbon ayak izinin de düşeceğini savunuyor.

KRVGD, günlük yüzde 5,4 kayıpla 14 TL’ye düştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu