Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’u Geride Bırakan Bu Altcoinin Yükselişi Durdurulamıyor!

Solana, 200 dolar seviyesini aşan hızlı yükselişinin ortasında başlıca göstergelerde Ethereum'u geride bırakmış görünüyor. Detaylar haberin devamında;
Ethereum’u Geride Bırakan Bu Altcoinin Yükselişi Durdurulamıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Solana (SOL), son günlerde kripto yatırımcılarının ilgisini üzerinde toplayarak piyasadaki en trend kripto para birimlerinden biri haline geldi. Popüler altcoin, pazarın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u (ETH) bile geride bırakarak ağ etkinliğinde önemli bir artışa tanık oldu.

16 Mart verilerine göre genel ağ faaliyetlerinde büyük bir artış yaşayan Solana, artan talepler karşısında kapasitesini sınırlarına kadar zorladı. DefilLama, ağın, Ethereum’un toplam işlem hacmini geçerek günlük işlem hacmini 1,1 milyar doların üzerine çıkardığını ortaya koydu.

Özellikle, Solana’nın 24 saatlik işlem hacminin neredeyse 3 milyar dolar olarak kaydedilip, Ethereum’un günlük 2,04 milyar dolarlık hacmini geçmesi dikkatleri çekti.

SOL Fiyatı 200 Dolar Seviyesini de Aştı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ağ, bu artış sırasında daha önce görülmemiş miktarda alım satım faaliyetine tanık oldu. Bu durum, başarısız işlemlerde ve ping sürelerinde artışa neden oldu. Solana Validator tarafından vurgulandığı üzere, kripto para ağının 18 Mart’taki ping süresi şaşırtıcı bir şekilde 46 saniyeye sıçradı ve bu durum, yaklaşık yüzde 30 ila yüzde 40 oranında başarısız işlemlere neden oldu.

Doğrulayıcının raporu, Solana’nın işlem sayısında istikrarlı ve hızlı bir artış olduğunu ve saniyede yaklaşık 2.107 işlemle 276 milyonun üzerinde işlem kaydettiğini de ortaya çıkardı.

GCM Yatırım Banner

Solana’nın ağ etkinliğindeki bu artış, Solana tabanlı meme coinlere olan ilginin artmasına bağlanıyor. Özellikle 14 Mart Perşembe günü piyasa değerinin neredeyse sıfırdan şaşırtıcı bir şekilde 1,45 milyar dolara yükselmesini tetikleyen benzeri görülmemiş bir yükseliş yaşayan Book of Meme (BOME) adlı yeni bir meme coin piyasa gündeminin ilk sırasına oturdu.

Bu süreç içinde SOL’un fiyatı da yükselişe geçti ve altcoinin son bir haftalık getirisi yüzde 40‘a yaklaştı.

SOL Fiyatı Yükseliş Dalgasını Sürüyor

Solana’nın gelişen popülaritesi ve artan işlem hacimlerinin ortasında, kripto para biriminin fiyatı 200 doların üzerine çıkarak, haber yazımı esnasında günlük yaklaşık yüzde 8,9’luk bir artış gösterdi. Kripto paranın piyasa değeri de yüzde 11,10 oranında artarak 89 milyar doların üzerine çıktı ve 100 milyar dolar sınırına yaklaştı.

Solana, ezici ağ faaliyetleri ve artan popülaritesine bağlı olarak BNB Chain’i (BNB) geride bırakarak piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi konumunu başarıyla kazandı.

Dahası, kripto para birimi, Google arama ilgisi açısından küresel olarak en yüksek seviyelere ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artış, popüler dijital varlığa yönelik yükselen ilgi ve talebe bağlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.