Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meme Coin Rüzgarı Kullanıcılara En Çok O Altcoini Aratıyor!

Solana ağındaki meme coin rüzgarı, SOL’un Google arama ilgisini zirve seviyelere taşıdı. Ayrıntılar geliyor…
Meme Coin Rüzgarı Kullanıcılara En Çok O Altcoini Aratıyor!
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında son haftalardaki ralli özellikle meme coinler üzerinde büyük yükselişleri beraberinde getiriyor. Yatırımcıların meme coinlere olan ilgisi, o altcoinlerin bağlı olduğu zincir etkinliğini yükseltiyor.

Bu anlamda Solana ağı en iyi dönemlerinden birini geçiriyor. Bu durum Google arama verilerine de yansıyor. Google Trends’ten elde edilen bilgilere göre bu hafta Solana’ya olan küresel ilgi, Aralık 2023’ün son haftasındaki önceki zirveyi geride bırakarak, beş yıllık bir zaman dilimi içinde en yüksek seviyeye ulaştı.

Solana Google arama ilgisi
Kaynak: Google Trends

Layer-1 blockchain ağına artan ilgi aynı zamanda zincir üstü ölçümlerine yansıyor. Solana ağının zincir üstü hacimleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,79 milyar doların üzerine çıktı. Ağdaki yeni adres sayısı ise tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetmeyi sürdürüyor.

Ağdaki popülerlik artışının büyük bir kısmı, Solana tabanlı meme coinleri çevreleyen ralliye bağlanıyor. BONK ve WIF gibi meme coinlerdeki yükseliş SOL’un fiyatına yansıyor. BTC Markets pazarlama ve iletişim başkanı Rachael Lucas, siyasi ilham alan tokenlar ile birlikte, Solana blok zincirinde ilgi ve aktivitenin arttığını söyledi.

SOL saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Lucas, Dogwifhat (WIF) sahiplerinin Las Vegas küresinde meme coin logosunun reklamını yapmak için 700.000 dolarlık başarılı kampanyasına dikkat çekti. SOL son günlerdeki rallisi ile piyasa değerini 90 milyar doların üzerine taşıyarak en büyük 4. kripto para birimi haline geldi. BNB’yi geride bırakan SOL yazım itibarıyla 205 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.