Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’daki Büyük Güncelleme Bu 6 Altcoine Yarayabilir!

Ethereum ekosisteminde Dencun yükseltmesi için geri sayım sürüyor. Ünlü kripto analisti, bu önemli güncellemeden yararlanabilecek 6 altcoini sıraladı. Detaylar;
Ethereum’daki Büyük Güncelleme Bu 6 Altcoine Yarayabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum ekosistemi, bir süredir merakla beklenen Dencun yükseltmesine hazır! Önümüzdeki ay gerçekleşmesi planlanan güncellemenin kripto ekosisteminde de bazı yansımaları olacak. Ünlü kripto analisti Miles Deutscher, son açıklamasında bu yansımalardan nasiplenmesini beklediği altcoinler ve projelerden bahsetti.

Analist, kripto camiasının Ethereum ekosisteminin yanı sıra bazı altcoinler üzerinde önemli bir etkisi yaratmasını beklediği güncelleme ile birlikte öne çıkabilecek altcoinleri listeledi.

13 Mart 2024 tarihinde gerçekleşmesi planlanan Dencun yükseltmesi, Ethereum’un güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmayı amaçlayan kritik bir hard fork güncellemesi olarak biliniyor.

Deutscher’in görüşleri, belirli katman 2 (L2) çözümlerinin güncellemeden fayda sağlayacak şekilde nasıl benzersiz bir şekilde konumlandırıldığını ortaya koyuyor.

ETH Fiyatı Yükseliş Eğilimini Koruyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Deutscher, özellikle ölçeklenebilirliği artıracak ve yeni bir işlem türü olan Proto-Danksharding’i tanıtacak EIP-4844’ün Ethereum’un işlemleri nasıl ele alacağı konusunda bir paradigma değişimini temsil ettiğine dikkat çekti. Bu Ethereum iyileştirme önerisinin, gas ücretlerini büyük ölçüde düşürerek ve verimi artırarak daha erişilebilir ve verimli bir blok zinciri hedeflediğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Yükseltmenin, Ethereum’un “The Surge” olarak bilinen ve ölçeklenebilirlik iyileştirmelerine odaklanan daha geniş yol haritasının bir parçası olduğu bilgisini verdi.

Analist, ardından Dencun güncellemesinden önemli ölçüde fayda görmesini beklediği altcoinleri sıraladı:

Polygon (MATIC/POL): Polygon’un yaklaşan yeniden markalaşması ve zk teknolojisine yapmış olduğu yatırımla oldukça önemli bir noktada bulunduğunu söyleyen Deutscher, Polygon’un L2 ortamındaki konumunu yeniden tanımlayabileceğine ve bunun MATIC’i ileriye dönük yatırımcılar için çekici bir varlık haline getirebileceğine inanıyor.

Arbitrum (ARB): Toplam kilitli değer (TVL) ve işlem hacmine göre lider L2 pozisyonundaki Arbitrum’un sağlamlığı tartışılmaz diyen Deutscher, “Arbitrum, L2 alanında bir güç merkezi olarak konumunu sağlamlaştırdı ve Dencun güncellemesi sadece güçlü yönlerini artıracak.” diyor.

Arbitrum Ölçüm Değerleri
Kaynak: X / @milesdeutscher

Optimism (OP): L2 alanında güçlü bir rakip olarak konumlandırılan Optimism’in ekosistemi genişlemeye hazırlanırken Deutscher, “Optimism’in dördüncü airdrop duyurusu sadece topluluğu için bir ödül değil, aynı zamanda ekosisteminin canlılığını desteklemek için stratejik bir hamle” ifadesini kullanıyor.

COTI Network (COTI): V2’nin lansmanı ve yenilikçi ‘Garbled Circuits’ ile çığır açan bir gizlilik çözümü sunan COTI için analistin açıklaması şöyle: “COTI’nin ‘Garbled Circuits’ aracılığıyla blok zincirinde gizliliğe yaklaşımı, potansiyel olarak özel işlemler için yeni bir standart belirleyerek oyunun kurallarını değiştiriyor.”

Mantle (MNT): Mantle’ın hızlı büyümesine dikkat çeken Deutscher, şu anda mETH olarak stake edilen 1,5 milyar dolarlık ETH ile Mantle sadece büyümekle kalmadığına, topluluğunu ödüllendiren stratejik airdroplarla desteklenerek geliştiğine dikkat çekti.

Metis (METIS): Potansiyel olarak değerinin altında bir proje olarak tanımlanan Metis’in yaklaşan girişimlerinin yatırımcılar için bir işaret olduğunu söyleyen Deutscher, METIS Ekosistem Fonu’nun, sağlam ve merkezi olmayan bir gelecek için zemin hazırladığını ve bunun da onu Dencun sonrası ilgi çekici bir olasılık haline getirdiğini belirtti.

Deutscher ayrıca Dencun yükseltmesinin yaygın etkisini vurgulayarak Manta Network, Starknet, zkSync ve Linea‘yı izlenmesi gereken projeler olarak öne çıkardı.

Analist, Dencun yükseltmesine yaklaştıkça ETH/L2 ticaretinin giderek daha cazip hale geldiğini, yaklaşan değişikliklerin dönüştürücü potansiyeli göz önüne alındığında, portföyün önemli bir kısmını Ethereum ekosistemine kaydırmanın mantıklı göründüğünü sözlerine ekledi.

ETH fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yüzde 2’ye yakın yükselişle 3 bin dolar seviyesine yakın seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.