Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Fiyatı için Yükseliş Beklentisi Arttı: Yeni Hedef!

Kripto para piyasasının en büyük altcoini Ethereum, uzun zaman sonra 3 bin doları gördü. Altcoin fiyatı için artık yeni hedefler belirlendi! Detaylar;
Ethereum Fiyatı için Yükseliş Beklentisi Arttı: Yeni Hedef!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ve pek çok altcoinin yükseliş yönlü önemli fiyat hareketleri sergilediği son dönemde öne çıkan kripto para birimlerinden biri de Ethereum (ETH) oldu. Piyasa değeriyle en büyük altcoinin fiyatı önceki gün, Nisan 2022’den bu yana ilk kez 3 bin dolar seviyesinin üzerini gördü.

Altcoin fiyatındaki bu gelişmeler, son dönemde kripto analistlerinin ETH fiyatına yönelik tahminlerini güncellemesine neden olmuş görünüyor. MN Trading CEO’su Michael van de Poppe’un cesur öngörüsü yatırımcıların heyecanını biraz daha ateşleyecek gibi!

Poppe’un tahmini, Ethereum için kayda değer bir tırmanış öngörüyor ve 3.800 ila 4.500 dolar aralığına potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu iyimser görünüm ışığında, Ethereum’un mevcut fiyatı, kripto para piyasasında bugün yaşanan geri çekilmeyle paralel biçimde 2.900 dolar civarında seyrediyor. Altcoinin, yılın başından bu yana sergilediği fiyat hareketleriyle BTC’ye kıyasla daha iyi bir performans tablosuna sahip olması dikkat çekiyor.

Ünlü analist tarafından vurgulandığı gibi Ethereum’un yükseliş momentumuna çeşitli faktörler katkıda bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla son dönemde gösterdiği üstün performans ve yatırımcı duyarlılığındaki gözle görülür değişim, alternatif dijital varlıklardan Ethereum’a akan fonları gösteren verilerle kanıtlanıyor. Bu dinamikler, Ethereum’un değerini psikolojik direnç alanı olarak görünen 3 bin dolar seviyesine kadar taşımış durumda.

ETH için Yükseliş Katalizörleri

DenCun yükseltmesi ve Bitcoin fiyatı için tahmin edilen geçici zirve gibi ufuktaki kayda değer olaylar, Ethereum’un sürekli büyümesi için potansiyel katalizörler olarak tanımlanıyor.

Ayrıca yatırımcılar, spot ETH borsa yatırım fonlarının (ETF), ABD düzenleyici onayı için bir sonraki sırada olabileceğini tahmin ediyor.

Öte yandan SwissOne Capital’in baş yatırım sorumlusu Kenny Hearn, ETH fiyatı için artık 3.150 ila 3.300 dolar seviyelerinin ufukta olduğunu ve sıradaki öncelikli hedefin 3.600 dolar olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.