Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’da Tsunami! Önemli Bir Kilometre Taşına Ulaşıldı

Ethereum ağında adeta bir kullanıcı tsunamisi yaşanırken 94 bin yeni hesap ve 32 milyon dolarlık stake edilen fon kaydedildi. Detaylar haberin devamında;
Ethereum’da Tsunami! Önemli Bir Kilometre Taşına Ulaşıldı
HABER GİRİŞ

CryptoQuant’ın 4 Kasım tarihli verilerine göre Ethereum (ETH) önemli bir kilometre taşına ulaştı. Ethereum 2.0 akıllı sözleşmesine yatırılan toplam fon miktarı kayda değer bir artış yaşayarak 32 milyon dolar gibi dikkat çekici bir miktara ulaştı.

Mevcut değer artışının, yatırımcıların tutarlı ve proaktif bir şekilde ETH’ye yatırım yaptığının ve böylece Ethereum ekosistemini benzeri görülmemiş büyüme seviyelerine taşıdığı daha büyük bir modelin göstergesi olduğu belirtiliyor.

Ethereum’un olağanüstü performansı, 2023 yılının daha geniş bağlamında bakıldığında, yıl içinde şimdiye kadar piyasa değerine 74,5 milyar dolar gibi önemli bir katkıda bulunmasıyla açıkça gözlemlenebilmekte. Yılın başında 1 Ocak’ta kaydedilen piyasa değerindeki sıçrama, 146 milyar dolarlık başlangıç değerinden yüzde 51’lik önemli bir kazanca işaret ediyor.

Ethereum CryptoQuant Verileri
Kaynak: CryptoQuant

Zincir üstü kaynaklardan elde edilen en son veri trendleri de Ethereum için yeni kullanıcı adreslerinin sayısında önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum aynı zamanda platformun, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun beklenmedik ayrılışı ve bunun sonucunda geçen Çarşamba günü kripto para piyasalarında meydana gelen düşüş dalgası karşısındaki direncini göstermiş oldu.

Cuma günü ETH, 2.100 dolar fiyat seviyesini başarıyla geri kazanarak kayda değer bir canlanma gösterdi. Bu hızlı toparlanma, Zhao’nun istifası ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan 4,3 milyar dolarlık anlaşmanın neden olduğu istikrarsızlığın ardından gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Sürekli değişen piyasa dinamikleri, kullanıcı aktivitesindeki artışın olası sonuçlarına dikkat çekerek yatırımcıları ve analistleri Ethereum’un gidişatını gözlemlemeye sevk ediyor.

ETH Glassnode Yeni Adresler Grafiği
Kaynak: Glassnode

Ethereum’a Katılımcı Akını

Bu arada, Glassnode’un yeni adresler grafiği incelendiğinde, Ethereum’un kullanıcı popülasyonunda kayda değer bir artış olduğu görülüyor. Ethereum ağının, son gelişmelerin ardından 94.451 yeni ETH adresinin oluşturulmasına tanık olması dikkatleri çekti.

Ethereum’un önemli miktarda yeni katılımcı akışına tanık olduğu en son oluşum Temmuz 2023’te gerçekleşmişti.

ETH Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sağlanan veriler, Ethereum ekosistemine olan ilgi ve katılımda kayda değer bir artış olduğunu vurgulamakta ve bu da yıl ortasından bu yana gözlemlenmeyen önemli bir oyuncu akışına işaret etmekte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.