Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’da Boğalar İpleri Eline Aldı! Fiyat Nereye Gidebilir?

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum'da fiyatı düşüren ayıların hakimiyeti sona eriyor olabilir! Detaylar haberde;
Ethereum’da Boğalar İpleri Eline Aldı! Fiyat Nereye Gidebilir?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında bir önceki gün genel olarak düşüşler gözlemlenirken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) 1.220 dolar seviyesine kadar geri çekilme gösterdi. Ancak ayıların gücünün azalma belirtileri göstermeye başlaması ile birlikte altcoinde tekrar yukarı hareketler gözlemlenebilir.

Merge güncellemesi sonrasında blok zincirinde, iş kanıtı protokolünden hisse kanıtı protokolüne geçiş sağlayan ETH için güncel veriler şöyle sıralanıyor:

  • ETH boğa gücü, günün son saatlerinde ayıların yorulma belirtileri göstermesiyle birlikte artıyor.
  • Teknik göstergelere bakıldığında, oluşan boğa trendinin henüz zirveye ulaşmadığı görülüyor. Bu, fiyatın daha gidebilecek yolu olduğu anlamına geliyor.
  • Topluluk, fiyatlar 1.224,45 dolar destek seviyesinden giderek uzaklaşırken başka bir kırılma olup olmayacağı sorusunun cevabını arıyor.

Ethereum Fiyatında Güncel Durum

Ethereum’daki olumsuz duygu, fiyatların geçtiğimiz gün 1.240 dolar destek seviyesinin altına düşmesine bağlı olarak artış gösterdi. Ancak boğalar kısa süre önce baskın yaptı ve kontrolü ele geçirerek fiyatları yüzde 0.35 artırarak 1.237 dolar civarına çıkardı.

Bu yükseliş eğilimi, piyasa kapitalizasyonunun yüzde 0.49’luk artışla 151.022.865.953 dolara yükselmesiyle destekleniyor. Ancak 24 saatlik işlem hacmi yüzde 17.38 düşüşle 4.924.698.035 dolara geriledi. Bu da alıcıların, satıcıların beklentilerini karşılamadığını gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Keltner Kanalı bantlarının aşağı yönlü hareketi, satış baskısının arttığını gösteriyor. ETH’nin bunu gösteren 2 saatlik fiyat tablosunda üst bant 1263.14 dolar ve alt bant 1215.54 dolarda ve her ikisi de düşüyor. Fiyat alt banda doğru hareket ettikçe, piyasadaki pozitif momentumun azalması muhtemeldir. Ancak yukarı yönlü mum oluşumu tüccarlara bir boğa koşusu için umut veriyor.

GCM Yatırım Banner

Göreceli Güç Endeksi (RSI), yukarıya ’50’ bölgesine doğru ilerliyor ve 43.63 değeriyle 37.56 sinyal çizgisi değerinin üzerinde seyrediyor. Bu RSI hareketi, piyasa istikrarlı olmaya yaklaştıkça boğaların güçlendiği fikrini destekliyor.

BOP Değeri Yükselişe İşaret Ediyor

Yükselen Güç Dengesi’nde (BOP) ‘0’ın üzerindeki bir geçiş, bir satın alma anlamına geldiğinden, mevcut durum, ETH’deki ayı hakimiyetinin azaldığı şeklinde yorumlanabilir. 2 saatlik fiyat tablosundaki yükseliş eğilimi, alıcıların galip gelebileceğine işaret ediyor. BOP değeri şu an için 0.36 seviyesinde pozitif bölgede ve yukarı yönlü bir eğilime işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Ayı gücünün başlangıcı, 5 günlük MA’nın 1230.40 ve 20 günlük MA’nın 1240.54 değerinde olduğu ETH fiyat tablosunda görüldüğü gibi, kısa vadeli MA’nın uzun vadeli MA’nın altına düşmesiyle uyarı veriyor. Fiyat her iki MA’nın altına düştüğünde, ETH piyasasındaki düşüş eğilimini güçlendirir ve boğaların uzun süre üstünlüğünü koruyamayacağını öne sürer.

Şu anda 53.67 değerinde bulunan stokastik RSI, aşırı alım bölgesi olan ’80’ seviyesine yaklaşıyor, bu da boğa gücünün arttığını ve alım ve satım güçlerinin eşitlendiğini gösteriyor. Bu stokastik RSI hareketi, tüccarlara bir boğa koşusu için biraz iyimserlik sağlıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, ETH piyasasında düşüş trendi şimdilik geçersiz kılındı ve boğaların destek seviyesini koruyabilmesi halinde bu yükseliş trendinin devam edebileceği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın