Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Yatırımcıları Dikkat! Santiment Verileri Uyarıyor!

Santiment'in düşüş ihtimalini ortaya koyan zincir üstü ölçümlerine göre Ethereum fiyatı 2 bin dolar seviyesine kadar gerileyebilir! Detaylar haberin devamında;
Ethereum Yatırımcıları Dikkat! Santiment Verileri Uyarıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ocak ayının en güçlü yükseliş sergileyen kripto para birimlerinin başında gelen Ethereum’un (ETH) fiyatı, aylık bazda yeşil yakmaya devam ederken son düşüşlerle birlikte haftalık ve günlük grafikte kırmızı alarm veriyor. Piyasa değeriyle en büyük altcoin, son 24 saat içinde 2.476 dolardan 2.354 dolar seviyesine kadar gerileme gösterdi.

Haber yazımı itibarıyla 2.370 dolar civarında işlem görmesi, altcoini kilit bir talep bölgesine yerleştiriyor. Ethereum fiyatının talep bölgesinin altına düşmesi durumunda fiyatın 2.000 dolara gerilemesinin muhtemel olduğu belirtiliyor.

Santiment’in ortaya koyduğu üzere zincir üstü göstergelerin düşüş sinyalleri veriyor olması dikkat çekiyor.

ETH için Kritik Destek ve Direnç Bölgeleri

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’un verilerine göre Ethereum fiyatı 2.368 ila 2.373 dolar arasındaki talep bölgesinde. Bu alanın altına bir düşüş, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi yolda önemli bir engel bulunmadığından Ethereum fiyatının 2.010 dolar ila 2.082 dolar arasındaki bölgeye düşmesine neden olabilir.

Öte yandan ETH fiyatı yükselirse 2.440 dolar seviyesinde dirençle karşılaşacak.

GCM Yatırım Banner

2.373 ila 2.440 dolar arasındaki bölge, 903.110 ETH adresinin 4,73 milyon Ether topladığı bölge olarak dikkat çekiyor.

ETH In/Out of The Money Grafiği
Kaynak: IntoTheBlock

Ethereum sahiplerinin gerçekleştirdiği karları takip etmek için kullanılan Ağda Gerçekleşen Kar/Zarar (NRPL) göstergesi, 100 bin dolar ve üzeri değerdeki balina işlemleriyle birleştirildiğinde, büyük cüzdan yatırımcılarının büyük olasılıkla kar elde etmeyle meşgul olduğunu ortaya koymakta.

Santiment grafiğinde görüldüğü gibi balina işlemlerindeki ani artışlar, NRPL metriğindeki kar alma ani artışlarıyla örtüşüyor.

Büyük cüzdan yatırımcılarının kar elde etme faaliyetleri genellikle varlık üzerindeki satış baskısını artırır ve fiyatların düşmesine neden olur.

ETH NRPL ve Balina Grafiği
Kaynak: Santiment

Hacim, bir varlığın zincir üzerindeki aktivitesini izlemek için kullanılan bir diğer önemli ölçümdür. Santiment verilerine göre ETH hacmi, 10 ila 22 Ocak tarihleri arasında düşüş gösterdi.

ETH fiyatındaki düşüşle birlikte hacim de düştü. Hacim ve hareketliliğin azalması, varlığın kısa vadede düzeltme göreceği tezini destekliyor.

ETH Ekta Mourya Analizi
Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı, son hafta itibarıyla yaklaşık yüzde 6’nın üzerinde değer kaybetmiş görünüyor. 12 Ocak tarihinde 2024 yılı zirvesi olan 2.715 dolara ulaşan altcoinin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 2.370 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.