Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum ve Bitcoin Rekabeti: ETH Rakibini Solladı!

Kripto para piyasalarında yeni haftada güçlü görünüm sürerken, gözler iki büyük kripto para biriminin üzerinde! Detaylar haberde;
Ethereum ve Bitcoin Rekabeti: ETH Rakibini Solladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında yükseliş ivmesi yeni haftaya da taşınırken gözler piyasa değeriyle en büyük iki kripto para biriminin hareketlerine çevrildi. Aynı zamanda birbiriyle rekabet halindeki Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) hareketlerine dair ilginç bir analiz Crypto Maxi’den geldi.

Analist, yaptığı paylaşımla en büyük altcoin Ethereum’un, günde 21 milyar doları aşan değeriyle Bitcoin’i geride bıraktığını ortaya koydu.

Verilere göre Ethereum, günde 21 milyar doların üzerinde değer kazanıyor. Ve bu rakam, BTC’nin 2.6 milyar dolarlık değerinden nispeten daha yüksek. İşte detaylar…

Ethereum, Bu Alanda Bitcoin’i Geride Bıraktı!

Crypto Maxi lakaplı kripto yatırımcısının “geleceğin nerede olduğunu bana sen söyle” başlıklı paylaşımı doğrultusundaki en son verilere göre Ethereum günlük 21 milyar doların üzerinde bir değere yerleşmiş durumda. Öncü kripto para Bitcoin ise yalnızca 2.6 milyar doların üzerine çıkmayı başarabildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @cryptoMaxi420

Söz konusu tweet, genellikle kullanıcının Ethereum’a olan inancını Bitcoin ve diğer altcoinlerden daha potansiyel bir kripto varlık olarak göstermekte.

GCM Yatırım Banner

Ancak bazı kullanıcılar, ETH’nin dApp’ler için gas olarak kullanılması nedeniyle bunu anlamsız bir karşılaştırma olarak değerlendirdi. Kullanıcı ayrıca BTC ve ETH’nin temelde farklı olduğundan bahsederek karşılaştırma ile asıl amacını sorguladı.

BTC ve ETH’nin Yükseliş Eğilimi Devam Ediyor

Bunun yanı sıra, kripto para piyasalarına bakıldığında son üç gündür yükselişin sürdüğü ve büyük kripto para birimlerinin son birkaç gün içinde çift haneli kazançlar sergilediği görülmekte.

16.000 dolar civarından yükselişini devam ettiren Bitcoin’in değer kazanarak kısa bir süre için de olsa 21.000 dolar fiyatını aştığı görüldü. BTC, son yedi gün içinde yüzde 21’lik bir değer artışıyla, haber yazımı esnasında 21.050 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Ethereum, son yedi gün içinde yüzde 15’in üzerinde arttığı ve haber yazımı esnasında 1.550 dolar civarında işlem gördüğü için bir istisna değil! En büyük ikinci kripto para birimi, 1.160 dolardan 1.579 dolar seviyesine kadar etkileyici bir yükseliş sergiledi.

Ayrıca Solana (SOL), son yedi gün içinde yüzde 37’lik değer artışı sergiledi. Decentraland (MANA), son yedi günde yüzde 70 değer kazanan bir başka dikkat çeken altcoin konumunda.

2023 Ralli Yılı mı Olacak?

2022 yılı, kripto para piyasaları için fiyatların düşmesi ve kripto para devlerinin çöküşüyle çalkantılı bir dönem olarak hatırlanacak. Ancak 2023 olumlu bir ivmeyle başladı.

Bunun kısa ömürlü bir ralli mi yoksa yükseliş piyasasının başlangıcı mı olduğu ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın