Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Şanghay Yükseltmesi Sonrası 2 Bin Dolara Yaklaştı

Geçtiğimiz saatlerde gerçekleştirilen Şanghay yükseltmesi sonrası ETH fiyatı yükselişe geçti. Son veriler haberde…
Ethereum Şanghay Yükseltmesi Sonrası 2 Bin Dolara Yaklaştı
HABER GİRİŞ

Ethereum ağı için uzun zamandır beklenen Şanghay yükseltmesi bugünün ilk saatlerinde sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Yükseltme sonrası ETH fiyatında günlük bazda yüzde 3’ün üzerinde artış meydana geldi. Kripto para birimi yazım itibarıyla 1.990 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yükseliş Bitcoin’e karşı yüzde 2,65’lik artışı temsil ediyor. İki yıllık bir kilitlenme döneminden sonra, Ethereum ağında stake edilmiş varlıkların çekimleri, Şanghay güncellemesiyle etkinleştirildi. Bu durum bazı yatırımcılar arasında ETH’de satış baskısı yaratacağına dair beklentileri artırmıştı.

ETH fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Pek çok yatırımcı ise uzun vadede iyimser görüşler bildirdi. Ekonomist Noelle Acheson, ETH’deki ani yükselişin tamamen Şanghay hard fork kaynaklı olmadığından şüphe duyduğunu söyledi.

Bunun genel likidite görünümü üzerine bir harekete benzediğini belirten analist, Şanghay yükseltmesi sonrası fiyatta düşüş olmaması nedeniyle yükselişin geldiğini ifade etti. ETH’lerin stake eden yatırımcıların büyük bölümünün zararda olması, satış baskısını azaltan bir diğer faktör olmakta.

Kripto para birimi bu yılın başından itibaren kazancını yüzde 65’in üzerine taşıdı. Acheson ayrıca ABD Doları Endeksi’ndeki düşüşün altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Analist değerlendirmesinde, “ETH burada BTC’den daha iyi performans gösteriyor çünkü yetişmesi gereken çok şey var ve tüccarlar, dün geceki yükseltmeye karşı herhangi bir olumsuz tepki olmadığını görünce artık geri gelme konusunda daha emin hissediyorlar.” ifadelerine yer verdi.

ETH, Kasım 2021’e kadar süren son kripto rallisinde, 4.800 doların üzerine çıkarak tarihi zirvesini kaydetmişti. Bitcoin ise bu yıl içerisindeki kazancını yüzde 80’in üzerine taşımış durumda ve an itibarıyla 30.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın