Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Kurucu Ortağı: Kripto Sektörü SEC’e Karşı Galip Gelecek

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, kripto para sektörü ile ABD'li düzenleyiciler arasındaki çekişmeye dair görüşlerini paylaştı.
Ethereum Kurucu Ortağı: Kripto Sektörü SEC’e Karşı Galip Gelecek
HABER GİRİŞ

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto tokenlarının menkul kıymet olarak kabul edilip edilmediği konusunda mahkemede kripto firmalarıyla tartışmaya devam ederken, sektörün galip geleceğini söyledi.

Aynı zamanda blockchain teknoloji şirketi ConsenSys’in CEO’su olan Lubin, “Amerika, merkezi olmayan protokollerin, blockchain’in ve kripto para biriminin ABD felsefeleriyle uyumlu olduğunu görecek ve dünyanın geri kalanının çoğunun da aynı yolu izleyeceğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Binance, Coinbase ve Ripple gibi kripto para firmaları, kendilerini yasa ihlalleriyle suçlayan SEC ile davalarla mücadele ediyor.

SEC, 2020 yılında Ripple ve kurucu ortaklarına, kendi yerel kripto para birimi XRP’yi SEC’e kaydettirmeden satarak menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı. Bu arada SEC, Coinbase’i Haziran ayında kayıtsız bir borsa ve komisyoncu işletmekle suçlamıştı. Aynı ay Binance, çeşitli menkul kıymetler kanunu ihlalleri nedeniyle suçlandı.

Lubin, Ethereum‘un emtia olduğuna olan inancının arkasında olduğunu vurguladı. Kripto liderleri, düzenlemeler konusunda netlik eksikliği nedeniyle ABD’ye tepki gösterdi ve SEC’in kripto şirketlerine baskı yapmaya devam etmesi halinde ülkeyi terk etmekle tehdit etti.

GCM Yatırım Banner

Birçok ülkenin liderliğinin bir kısmını ABD’den aldığını belirten Lubin, “ABD’nin finansal aracılar ve diğer aracılar aracılığıyla dünya üzerinde çok fazla etkisi var ve merkezi olmayan protokol teknolojisi, aracıları birçok yönden doğru boyutlandırmak ve ortadan kaldırmakla ilgilidir.” diye konuştu.

Lubin, ABD’nin de tamamen serbest piyasalardan, kapitalizmden ve ifade özgürlüğünden yana olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.