Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum için Güzel Günler Yakın mı? O Sinyal Bekleniyor!

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum'un fiyatı yeniden 1.800 doların üzerine çıktı. Peki, toparlanma devam edecek mi? Detaylar;
Ethereum için Güzel Günler Yakın mı? O Sinyal Bekleniyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum (ETH) yatırımcıları, Shanghai yükseltmesinin fiyatı başarılı bir şekilde 2.150 dolara taşımasıyla büyük kazançlar elde etti. Ancak son bir ay içinde fiyatta yüzde 14 gerileme gözlemlendi. Bir süredir 1.800 dolar seviyesinin altında işlem gören fiyat, son 24 saat içindeki artışla yeniden bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

Bu süreçte borsalardaki ETH arzı 11 Mayıs itibarıyla tüm zamanların en düşük seviyesi olan 12,4 milyona düşerken, akıllı sözleşmelerdeki Ethereum arzının ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış olması dikkat çekiyor.

Peki, Ethereum fiyatını bu aşamadan sonra neler bekliyor olabilir? Kripto analitik platformları ve uzmanları ne diyor?

ETH Fiyat Toparlanması BTC’nin Sinyalini Bekliyor

Kripto analisti Akash Girimath’a göre ETH fiyatı, 14 Ocak ila 13 Mayıs arasında günlük grafikte uzun süreli bir düşüş sapması satış sinyali oluşturdu. Bu oluşum, ETH’yi 1.735 dolara iten dört haftada yüzde 17’lik bir düşüşle sonuçlandı.

Ethereum fiyatı 1.705 dolar destek seviyesini yeniden test edemese de 1.817 dolar seviyesinin altına düştü. Analiste göre bir toparlanma zaten başlamış gibi görünse de, yatırımcıların ETH gibi altcoinlere atlamadan önce Bitcoin’in sinyal vermesini beklemesi gerekiyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Yatırımcıların birikim için 1.705 dolardaki destek seviyesine bakabileceğini söyleyen isim, kötü bir durumda, günlük FVG’nin (adil değer boşluğu) 1.478 dolardan 1.563 dolara kaymasının makul göründüğünü ifade etti.

Bitcoin’in fiyatının toparlanmaya başlaması halinde Ethereum fiyatının da bir toparlanma rallisi gerçekleştirebileceğinin ve 2.028 doları yeniden test edebileceğinin altını çizdi.

Momentum Değişiyor mu?

Kripto analisti Eliman Dambell ise ETH’nin bugünkü seansta 1.800 doların üzerine çıkıp haftaya kazanç sağlayarak başladığına dikkat çekti. ETH/USD paritesinin 1.787.54 dolara düştükten 24 saat sonra Pazartesi günü 1.845 dolara kadar yükseldiğini belirtti.

Bugünkü hareketin, ETH’nin art arda ikinci kez yükseldiğini ve son sekiz günlük kayıp serisinin ardından geldiğini ortaya koyduğunu söyleyen analist, şimdi momentumun değişmeye başladığını ifade etti.

ETH için Bu Seviyelere Dikkat!

IntoTheBlock’un In/Out Money Near Price verileri ise piyasa duyarlılığı önemli ölçüde değişirse 2.100 dolara doğru doğru olası bir ralliye işaret ediyor. Ancak yükseliş tahmininden emin olmak için Ethereum’un öncelikle 1.855 dolar direncini aşması gerekiyor.

O bölgede, ortalama 1.855 dolar fiyatla 6.87 milyon ETH satın alan 1.98 milyon yatırımcının ciddi bir direnç oluşturduğu, boğaların 1.855 doları geçmek için yeterli ivmeyi toplayabilirse ETH fiyat rallisinin tekrar 2.100 dolara ulaşabileceği belirtiliyor.

Kilit direnç seviyelerinin ise sırasıyla 1.900 dolar ve 2.000 dolar gibi önemli alım noktalarında görülebileceği belirtilirken, bu kümelerin her ikisinin de 3,75 milyon cüzdan arasında dağıtılan yaklaşık 4,21 milyon ETH’ye sahip olduğu ifade ediliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

ETH fiyatının olumsuz senaryoda 1.772 doların altına düşmesi halinde, ayıların pozitif Ethereum fiyat tahminini geçersiz kılabileceğine de değinilirken, ortalama 1.772 dolar fiyattan 3.48 milyon ETH satın alan 2.58 milyon yatırımcının muhtemelen bunu engelleyeceğinin altı çiziliyor.

Bu destek seviyesinin tutulamaması halinde ise 1.650 dolara doğru çok daha büyük bir düşüşün tetiklenebileceği uyarısı yapılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın