Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum ve Binance Coin ile Kripto Para Piyasa Değeri 200 Milyar Dolardan Fazla Arttı

Binance borsasının tokeni BNB, son dönemdeki yükselişi ile yatırımcıların dikkatini çekiyor. Detaylar haberde...
Ethereum ve Binance Coin ile Kripto Para Piyasa Değeri 200 Milyar Dolardan Fazla Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin’de yaşanan artış Ethereum ve Binance Coin fiyatında da kendisini gösterdi. Yazım itibariyle Ethereum 2.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Binance borsasının coini BNB ise 530 dolara kadar yükseldi. Bu artışlar ile beraber kripto para piyasa değerinde son 24 saatte 200 milyardan fazla artış gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta piyasada yaşanan düşüş 250 milyar dolardan fazla kayıp yaşanmasına neden olmuştu. Binance Coin, son 24 saatte yaklaşık %10’luk bir artışla 550 dolara dokundu. Şu anda BNB, 82 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Ethereum ise ilk 5 arasında en iyi performans gösteren dijital varlık olmaya devam ediyor.

ETH 2.400 doları geçti
Kaynak: piyasa.paratic.com

ETH geçtiğimiz hafta tek bir gün içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.630 dolara ulaşmıştı. Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para birimi ETH, 280 milyar dolar hacme sahip olmakta.

Binance Coin ve Ethereum’daki son artış, Bitcoin’in genel piyasa değerinde bir düşüşe neden oluyor. BTC’nin toplam pazar hakimiyeti, yaklaşık 3 yıldır ilk kez hafta sonu %50’nin altına düştü. Bitcoin’in aksine, Binance Coin ve Ethereum’un genel piyasa hakimiyeti son birkaç ayda önemli ölçüde arttı.

BNB 500 doları geçti
Kaynak: piyasa.paratic.com

Veriler Ethereum’un piyasa hakimiyetinin %15’e kadar yükseldiğini gösteriyor. Binance Coin’in piyasa hakimiyeti ise %4 seviyesinde. Piyasa değeri açısından XRP, Cardano ve Dogecoin’in güçlü artışlar yaşadığı görülüyor.

GCM Yatırım Banner

2021 yılı içerisinde kripto para piyasasında belirli zamanlar içerisinde düzeltmeler yaşandı. Ancak geçtiğimiz haftadan bu yana yaşanan düzeltme, diğerlerine göre daha etkili oldu.

bybt.com tarafından yayınlanan son verilere göre, son 4 saatte yaklaşık 70 milyon dolarlık short kripto pozisyonu tasfiye edildi. Ayrıca, son 24 saat içinde toplam 182.000 tüccar tasfiye edildi. CoinMarketCap verileri kripto para piyasasının 1,950 trilyon dolara ulaştığını gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.