Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum 3.500 Dolar Barajını Geçerek Yeni Bir Rekora İmza Attı

ETH, ATH rekorlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.
Ethereum 3.500 Dolar Barajını Geçerek Yeni Bir Rekora İmza Attı

Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para olan Ethereum, son günlerdeki rallisini sürdürmeye devam ediyor. Kripto para 3.500 dolar seviyesini geçerek tüm zamanların en yükseğine yeni bir rekor ekledi. Buradan geri çekilen ETH, 3.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para son birkaç haftadır BTC’den daha iyi performans sergiliyor. ETH/BTC paritesindeki yükseliş eğrisi bu durumu açıklıyor. Kripto para yılın başından bu yana %380 arttı ve BTC’ye göre 0,06 oranına ulaştı.

ETH 3.500 dolar ile yeni ATH yaptı
Kaynak: piyasa.paratic.com

Diğer yandan kurumsalların Ethereum birikimlerine hız verdiği belirtiliyor. Bu da ETH’nin artışında önemli rol oynuyor. Kripto para son yükselişi ile piyasa değerini 405 milyar doların üzerine çıkardı. En değerli kripto para olan Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde bulunuyor.

Ethereum şu anda 465,2 milyar dolarlık piyasa değeri olan JP Morgan & Chase’i yakından takip ediyor. Veriler ETH’nin 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana en parlak dönemini geçirdiğini gösteriyor. Ethereum’un son zamanlardaki gücü için bir diğer önemli faktör, kurumsal yatırımcılar arasında ETH’ye artan ilgi oluyor.

Araştırmalar 10.000’den fazla ETH’ye sahip cüzdan sayısının önemli oranda arttığına işaret ediyor. Uzmanlar Ethereum’u DeFi platformların gelişimi için en iyi ortam olduğunu düşünüyor. Son haftalarda birkaç büyük kurum, Ethereum’u ve onun yerel varlığını benimseme yönünde net adımlar attı. Rothschild Investment Corporation kısa süre önce 4 milyon dolarlık bir ETH yatırımı yaptı.

Avrupa Yatırım Bankası ise Goldman Sachs, Banco Santander ve Société Générale’in yardımıyla Ethereum’da dijital tahvil ihraç etmeye başladı . Bu yılın başlarında, dünyanın en büyük türev borsası olan CME Group, ETH vadeli işlemlerini listeledi. Ethereum Temmuz ayında EIP-1559 yükseltmesini uygulayacak. Yapılacak güncelleme ile gas ücretlerinin azaltılması hedefleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum