Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum 2 Bin Doların Üzerinde Hareket Ediyor! Sırada Ne Var?

Ethereum fiyatı yüzde 10'un üzerinde artış gösterirken yedi ayın ardından 2 bin doların üzerine çıktı. Peki, sırada ne var? Detaylar haberde;
Ethereum 2 Bin Doların Üzerinde Hareket Ediyor! Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ

Merakla beklenen Shanghai yükseltmesi ve stake açılışları ile birlikte yedi ay sonrasında 2 bin dolar seviyesini gören Ethereum (ETH), bu seviyenin üzerindeki fiyat hareketlerini sürdürüyor. Peki, bundan sonra ETH fiyatını neler bekliyor?

Ethereum fiyatı, ABD dolarına karşı 2 bin dolar direnç alanının üzerinde yeni bir ralli başlatırken, fiyat yüzde 10’un üzerinde artış gösterdi. Analistler, altcoinin şimdiki hedefleri hakkında görüşlerini bildirdi.

ETH Kısa Vadede 2.200 Dolara Kadar Yükselebilir

ETH’nin, 2.000 dolar ve 2.080 dolar direnç seviyelerinin üzerinde güçlü bir yükseliş başlattığını söyleyen Aayush Jindal, fiyatın 2.000 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde işlem gördüğünü belirtti.

ETH/USD paritesinde yakın vadede 2.200 dolarlık direnç bölgesine doğru bir yükselişin başlayabileceğini dile getirdi.

ETH Fiyatı Yeni Bir Ralli Başlattı

ETH fiyatı öncelikle 1.900 dolar bölgesindeki direncin üzerine çıktıktan sonra güçlü kalmayı başardı. Pazardaki boğaların kontrolü ele almasıyla birlikte fiyat 2 bin dolar direncinin üzerine çıktı.

GCM Yatırım Banner

Yükseliş dalgasının tetiklenmesiyle fiyat, 2.080 dolar alanındaki direncin de üzerine yükseldi. Amiral kripto para birimi Bitcoin de (BTC) ETH’ye eşlik etmeye başladı ve 30.250 dolarlık direnci kırıp 31 bin dolara kadar tırmandı.

Şu anda Ethereum fiyatı 2 bin doların ve 100 saatlik SMA’nın oldukça üzerinde işlem görmekte. 2.130 dolar civarında kaydedilen günlük en yüksek seviyenin ardından kazanımların konsolide edildiği gözlemleniyor. Fiyat, haber yazımı itibarıyla 2.075 dolar civarında seyrediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ETH için Hedef Seviyeler

ETH için geçilmesi gereken öncelikli seviyelerin 2.120 dolar ve 2.150 dolar bölgesine yakın direnç alanları olduğunu söyleyen Jindal, bu direnç bölgesinin üzerinde bir kapanışın, başka bir güçlü yükseliş başlatabileceğine değindi.

Belirtilen durumun gerçekleşmesi durumunda boğaların 2.200 dolarlık dirence doğru bir hareketi hedefleyebileceğini, daha fazla kazancın ise 2.350 dolarlık direnç bölgesi için kapıları açabileceğini kaydetti.

ETH’de Geri Çekilme Nereye Kadar Olabilir?

ETH’nin 2.120 dolar direncini aşmayı başaramadığı her an aşağı yönlü bir düzeltme başlatabileceğini de söyleyen analist, aşağı yönlü ilk destek alanlarının 2.080 dolar ve 2 bin dolar civarında olduğunu belirtti.

Bu bölgenin altında fiyatın 1.960 dolar seviyesine düşebileceğini ifade eden isim, ana desteğin şu anda 1.925 dolar ve 1.900 dolar seviyelerinin yakınında şekillendiği bilgisini verdi.

Santiment Verileri Uyardı

Analist Reynaldo Marquez’e göre ise bazı beklentilerin aksine, güncelleme Ethereum’un fiyatını düşürmeyi başaramadı. Kripto para birimi 8 ayın en yüksek seviyesini kaydetti ve 2023’te ilk kez 2 bin doların üzerine tırmandı.

Ethereum ve kripto piyasasının geçen hafta boyunca yükseliş eğilimi gösterdiğini ve ralliyi uzatmaya hazır göründüğünü söylese de kripto analitik şirketi Santiment’in, ETH için potansiyel bir düşüşe işaret eden son verilerine dikkat çekti.

Marquez, analizin güncellemeden sonraki MVRV oranını dikkate alarak Ethereum’un kısa vadede karlarının bir kısmını kaydedebileceğine işaret etmesine dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın