Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum 1200 Dolar Desteğini Elinde Tutuyor! Sırada Ne Var?

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum bir önceki gün güçlü bir toparlanma belirtisi gösterdi. Peki, altcoin için sırada ne var?
Ethereum 1200 Dolar Desteğini Elinde Tutuyor! Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aralık ayına başladığı seviyenin biraz altında olan Ethereum, bir önceki gün güçlü bir toparlanma ile kayıplarını telafi etti. Altcoinde boğa hakimiyetinin ve buna bağlı olarak yükseliş trendinin devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Ethereum, merakla beklenen Merge yükseltmesi nedeniyle yıl boyunca gündemden düşmedi. Kripto yatırımcıları, Merge güncellemesini başarılı bir şekilde tamamlayıp yeni bir sayfa açan altcoin için bir süredir ralli beklentisinde.

Ralli beklentisinin nedenlerinin başında Ethereum’un çok çeşitli kullanım durumlarıyla bir hisse kanıtı konsensüsü üzerinde çalışan ve enerji açısından verimli merkezi olmayan ağ haline gelmesi bulunuyor.

ETH, FTX Krizi Sonrasında Güçlü Duruyor

FTX likidite krizi haberlerinden yalnızca birkaç kripto para birimi daha az etkileniyor ve ETH bu kripto para birimlerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Haber yazımı esnasında, ETH/USD 1.250 dolar desteğinin üzerinde 1.266 dolar civarında işlem görüyor. Kasım ayının ilk haftasında ETH de bir çıkış gördü ancak ikinci haftada hızlı bir şekilde önceki destek seviyesini yeniden kazandı.

GCM Yatırım Banner

ETH fiyatı 1.200 dolar ile 1.700 dolar arasında konsolide oluyor. Analistlerin tahminlerine göre Ethereum için daha yüksek bir hedefle yatırım yapmak veya uzun vadeli tutmak için iyi bir zamandayız.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Ethereum’un haftalık grafiğine bakıldığında, alçalan tepeler (LH) ve alçalan diplerin (LL) oluştuğu görülüyor. Bu durum, düşüş trendine işaret ediyor. Ancak ETH, önümüzdeki birkaç ay içinde konsolide olacak ve önümüzdeki yıl olumlu bir dönüş yaşayabilir. Bu likidite krizinden sonra bile, güçlü desteğin oluşması Ethereum yatırımcılarına güven veriyor.

ETH 2.000 Doları Geçecek İddiası

Analistlere göre ETH’ye yatırım yaptıysanız, daha iyi bir getiri elde etmek için onu önümüzdeki beş yıl boyunca elinizde tutmalısınız. Şu an ise daha fazla ETH biriktirmek için ideal zaman. Çünkü 1.000 dolardan daha düşük bir fiyata alma olanağı bulunamayabilir. Zaten ETH fiyatı bu seviyeyi kırarsa (olasılık azdır) uzun vadeli düşüş eğilimi gösterebilir.

Ancak analistler, Ethereum fiyatının 2.000 dolar direncini geçeceğini ve önümüzdeki birkaç yıl içinde güzel bir getiri sağlayacağını düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.