Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ETH 3 Bin 800 Dolara Çıkarken Kâr Eden Yatırımcı Sayısı Artıyor

ETH fiyatı, ABD'de spot Ethereum borsa yatırım fonlarına dair çıkan haberlerle birlikte uçuşa geçerken, kar eden yatırımcı sayısında artış hızlandı. Detaylar;
ETH 3 Bin 800 Dolara Çıkarken Kâr Eden Yatırımcı Sayısı Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Pazartesi günü ETH için hareketli bir işlem günü oldu ve varlık, ilk etapta 25 dakika içinde yüzde 10’luk bir artışla 3.150 doları aşarak 3.450 dolara yükseldi. ETH’nin 3.700 dolar fiyat bölgesine yaptığı ralli, kripto para sahiplerinin önemli bir kısmını kâra geçirerek yatırım getirilerini önemli ölçüde artırdı.

IntoTheBlock tarafından atılan bir tweet’e göre ETH sahibi piyasa katılımcılarının yüzde 90‘ı şu anda kârda. Haber yazımı itibarıyla ise hiçbir ETH sahibinin zararda olmaması dikkat çekti.

ETH Sahiplerinin Yüzde 90’ı Kârda

Kripto varlık, haber yazımı itibarıyla 3.790 dolara kadar yükseldi ve bu da son 24 saat içinde yüzde 22’lik bir artışa işaret ediyor. Bu önemli yükseliş, ETH sahiplerinin çoğunu kâra geçirdi.

Ethereum zincir üstü göstergeleri yaklaşık iki ay önce, Dencun yükseltmesinden kısa bir süre sonra benzer dinamiklere tanık olmuştu. Ancak, kripto varlık o dönemde önemli bir düşüş yaşadı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

ETH bir hafta içinde yüzde 11’den fazla değer kaybetti ve 3.500 dolara geriledi. Ne olursa olsun, varlık sahiplerinin yaklaşık yüzde 89’u kârdaydı.

GCM Yatırım Banner

Ethereum, bu kez Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF) potansiyel lansmanına ilişkin haberler üzerine yükselişe geçti ve bir yıl içindeki 24 saatlik en yüksek hareketini gördü.

Ufuktaki ETH ETF’leri

Bloomberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, birden fazla kaynaktan gelen girdileri ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ürünlere yeşil ışık yakma konusundaki tutumunu tersine çevirebileceği yönündeki görüşmeleri gerekçe göstererek, bu ay Ethereum ETF’in onaylanma ihtimalini yüzde 25’ten yüzde 75’e yükseltti.

Balchunas’ın tahmini doğruysa önümüzdeki günlerde potansiyel Ether ETF ihraççılarından bir başvuru akışı yaşanabilir.

ETF analistlerinin artan oranlarının yanı sıra, ABD hükümetindeki bazı gelişmeler kısa vadede Ethereum için olumlu bir gidişata işaret ediyor. ABD Meclisi ve Senatosu kısa süre önce SEC tarafından daha önce oluşturulan kripto para bankacılığı karşıtı kuralın iptal edilmesine yönelik bir kararı kabul etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Her iki meclisten de iki partinin desteğini alan karar şok yarattı çünkü Başkan Joe Biden yönetiminin kripto para karşıtı bir duruş benimsediğine inanılıyor.

Bu arada analistler, ETF’lerin sonunda onaylanması durumunda ETH’nin birkaç gün içinde 4.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Böyle bir hamle, varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 doları kırmaya yaklaştırabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.