Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Fiyatında Yüzde 20’lik Büyük Patlama! Neler Oluyor?

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart'ın, Ethereum Spot ETF’lerinin SEC tarafından onayına dair mesajları fiyatı bir anda uçurdu. Detaylar;
Ethereum Fiyatında Yüzde 20’lik Büyük Patlama! Neler Oluyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçmiş dönemde Ethereum Spot ETF’lerinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onayı konusunda kötümser tavır takınan Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart’ın son mesajları, ETH fiyatı başta olmak üzere piyasada hareketli anların yaşanmaya başlamasının ateşleyicisi oldu.

Analistler, son paylaştıkları güncellemede bazı duyumlar aldıklarını ve Ethereum Spot ETF’lerinin onay ihtimalini yüzde 75 seviyesine çıkardıklarını bildirdiler.

Onay ihtimalini bu yüzde ile sınırlamalarının nedeninin ise yakın gelecekteki muhtemel dosyalamalar öncesinde acele etmemek olduğu bilgisini verdiler.

ETH Fiyatı Gelişmelere Hızlı Tepki Verdi

Öte yandan, Coindesk’in konuya yakın üç kaynağa dayandırdığı gelişmeye göre SEC, Ethereum Spot ETF’leri için borsaları 19b-4 başvurularının güncellenmesini hızlandırmaya çağırdı.

ETH Fiyatı Patladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kaynaklara göre bu hareket, SEC’in söz konusu başvuruları bu Perşembe günü önemli bir son tarihten önce onaylamayı hedefliyor olabileceğinin bir göstergesi.

GCM Yatırım Banner

Ancak bunun, Ethereum Spot ETF’lerinin mutlaka yetkilendirileceği anlamına gelmediği, potansiyel ihraççıların, ürünlerin ticarete başlayabilmesi için S-1 başvurularının da onaylanması gerekeceği belirtildi.

Konu hakkında bilgi sahibi bir kişinin, SEC’in S-1 belgelerini onaylamasının belirsiz bir süre alabileceğini, çünkü bu süreç için netleşmiş bir son tarih olmadığını belirttiği ifade edildi.

ETH fiyatı, yazım itibarıyla yüzde 20‘ye yakın artışla 3.675 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.