Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EREGL ve ISDMR’den Yatırımcıları Üzecek Temettü Açıklaması

Yatırımcıların yakından takip ettiği iki şirket olan EREGL ve ISDMR, kar payı dağıtımına ilişkin açıklama yaptı. İşte detaylar;
EREGL ve ISDMR’den Yatırımcıları Üzecek Temettü Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler temettü bilgilendirmelerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıyor. Birçok şirket 2023 yılında hissedarlarına vereceği kar payının tutarını açıklarken bazı şirketler de temettü dağıtmayacağını bildirdi. Yatırımcıların yakından takip ettiği 2 şirketten dikkat çeken açıklamalar geldi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (EREGL), şirketin yatırım döneminde olması sebebiyle sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi amacıyla nakit kar payı dağıtılmamasına karar verdiğini duyurdu. Şirketin 2022’deki net karı yüzde 16 artarak beklentilerin çok altında kalmıştı.

EREGL, günü yatay tamamlayarak kapanışını 43 TL’den yaptı. EREGL, günü yatay tamamlayarak kapanışını 43 TL’den yaptı.

İskenderun Demir ve Çelik

ISDMR koduyla işlem gören İskenderun Demir Çelik, şirketin yatırım döneminde olması sebebiyle 2022 yılı karından temettü vermeyeceğini paylaştı.

ISDMR’nin 2022 net karı yüzde 4 oranında artarak 6,7 milyar TL seviyesinde olmuştu. Şirket, geçtiğimiz yıl net 2,7 TL kar payı dağıtmıştı. ISDMR, günlük yüzde 3,5 artışla 45,4 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın