Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’ın Sözleri İsrail’i Harekete Geçirdi!

İsrail Dışişleri Bakanı Cohen, Türkiye ile diplomatik ilişkilerin gözden geçirilmesi amacıyla aldığı dikkat çekici kararı açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Erdoğan’ın Sözleri İsrail’i Harekete Geçirdi!
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sabah İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği Büyük Filistin Mitingi’nde İsrail’e yönelik sert açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamaların ardından İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, resmi X hesabı üzerinden dikkat çeken paylaşım yaptı.

İsrail Dışişleri Bakanı Cohen paylaşımında, Türkiye’deki İsrailli diplomatik temsilcilerinin geri dönmesi için talimat verdiğine işaret etti.

İsrail-Filistin arasındaki savaşa ilişkin konuşan Erdoğan, Hamas’ın bir terör örgütü olmadığını ancak İsrail’in bir örgüt olduğu savunmuştu.

Türkiye’den gelen vahim açıklamaları dikkate aldığını belirten Cohen, kararın İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yeniden değerlendirilmesi için alındığını vurguladı.

İsrail Dışişleri Bakanı X Hesabı Açıklaması
Kaynak: X

“Bir gece ansızın gelebiliriz” şiarıyla ilerlemeye devam edeceklerini kaydeden Erdoğan, Gazze’deki katliamın en büyük sorumlusunun Batı olduğuna işaret etmişti.

GCM Yatırım Banner

Batı dünyasının Gazze’deki çocuk, kadın, masum katliamını meşrulaştırmak için siyasetçisinden medyasına kadar seferber olduğunu ileri sürerek, İsrail’in açıkça savaş suçu işlediğinin altını çizmişti.

İsrail’in 22 gündür savaş suçu işlediğini de dile getiren Erdoğan, “Biz de seni dünyaya savaş suçlusu olarak ilan edeceğiz. Bunu hazırlığı içindeyiz.” diyerek alenen İsrail’e meydan okumuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.