Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Prag Dönüşünde Kritik Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prag dönüşünde uçakta, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu için “Siyaset fukarası” dedi. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Prag Dönüşünde Kritik Açıklamalar
Son Güncelleme: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prag ziyareti dönüşünde uçakta gazeteciler ile bir araya gelerek soruları yanıtladı. Erdoğan’ın konuşmasında, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü açıklamaları, dezenformasyon yasası ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Birleşmiş Milletler (BM) arasındaki gerginlikler öne çıkan başlıklar arasında yerini aldı.

“Siyaset Fukarası”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü ile ilgili yasal düzenleme çağrısı hatırlatılarak sorulan bir soruya cevap veren Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu’nun siyaseti bilmediğini söyledi ve “Ortaya attığı bu tez, onun bir siyaset fukarası olduğunu gösteriyor.” dedi.

Erdoğan, çalışmayı başlattığını, Adalet Bakanı riyasetinde Anayasa Komisyonu Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı’nın şu an da çalışmayı yaptıklarını duyurdu. “İnşallah bu işi hemen Meclis’e sunalım.” diyen Cumhurbaşkanı, konuyu anayasa değişikli olarak Meclis’e sunacaklarını bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına işaret ederek çağrıda bulunmuştu.

“Kılıçdaroğlu Pası Verdi Bizim Golü Atmamız Lazım”

Daha önceden başörtüsü ile ilgili bir şey olmadığını, bunu daha önce çözdüklerini hatırlatan Erdoğan, “Bu beyefendi getirdi bunu gündeme koydu. Bu pek pas vermekten de anlamaz ama farkında olmadan bize pası verdi. Bizim de golü atmamız lazım. Bilmiyor benim ömrümün santraforlukla geçtiğini.” ifadelerini kullandı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Dezenformasyon Yasası

Dezenformasyonla ilgili mücadele yasasında 14 maddenin Meclis Genel Kurulu’ndan geçtiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, bu yasanın çıkışıyla birlikte etnik ve mezhep temelinde bölücülük yapan medya kuruluşlarına akan fonları frenleyeceklerini, gereği neyse yapacaklarını vurguladı.

“İHA’lar SİHA’lar KKTC’de”

KKTC’de yaşanan gerginliklerle ilgili olarak İHA’ları ve SİHA’ları Kuzey Kıbrıs’a yerleştirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı, KKTC’yi dört bir yandan sağlama almaları gerektiğini dile getirdi.

“Olsa da olmasa da zaten bizim şu anda kendi ana karamızdan uçaklarımız kalktığı anda zaten anında Kuzey Kıbrıs’ta.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu