Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Öğretmenlere Müjde: Atamalara Devam Edeceğiz

Öğretmenlerin önemini vurgulayan Erdoğan, ihtiyaç duyulan alanlarda atamalara devam edeceklerini paylaştı. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Öğretmenlere Müjde: Atamalara Devam Edeceğiz
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, öğretmenlerin öğrencisinin içindeki cevheri ortaya çıkaran bir kaşif olduğunu, karakterini şefkatle işleyen bir gönül işçisi olduğunu belirtti. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum.” cümlesini hatırlattı.

Geçen ay yapılan toplam 45 bin yeni öğretmen atamasıyla mevcut eğitim ordusunu daha da güçlendirdiklerini vurguladı. 2022 yılında Türkiye’de toplam 500 bin öğretmen varken son atamayla birlikte sadece kendilerinin döneminde göreve başlayan öğretmen sayısının 800 bini bulduğunu paylaştı.

İhtiyaç duyulan alanlarda öğretmen atamalarını sürdüreceklerini müjdeledi.

2022 yılından beri her sene bütçede aslan payını eğitime ayırdıklarını, mevcut derslik sayısını iki katına çıkararak okulları en son teknolojiye sahip eğitim altyapısına kavuşturduklarını dile getirdi.

19 milyonu temel eğitim ve öğretimde, 8 milyonu yükseköğretimde olmak üzere ortalama 27 milyon öğrenci olduğuna dikkat çeken Erdoğan, asrın felaketinin yaşandığı depremleri hatırlattı. Depremden olumsuz etkilenen şehirleri en kısa sürede ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu