Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Vergi Çıkışı: Uyan da Balığa Gidelim

Kılıçdaroğlu’nun vadettiği asgari ücretten vergi alınmaması düzenlemesini hatırlatan Erdoğan, “Uyan da balığa gidelim.” şeklinde karşılık verdi. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Vergi Çıkışı: Uyan da Balığa Gidelim
Yorum

Seçime sayılı günler kala siyasi kanatta karşılıklı atışmalar ve vaatler devam ediyor. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, çalışanlar için gelir vergisi tarifesini yeniden düzenleyeceklerini, asgari ücretliden vergi almayacaklarını vadetmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili bir tweet paylaştı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun söylemlerini hatırlatarak onun asgari ücret üzerindeki vergiyi kaldırmaktan bahsettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı, “Yahu bir insan bu kadar mı ülkesinden ve milletinden habersiz olur? Hani uyan da balığa gidelim derler ya.” ifadelerini kullandı. Kendilerinin asgari ücreti vergi dışı bırakalı 1.5 sene olduğunu vurguladı.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Vergi Çıkışı: Uyan da Balığa GidelimKaynak: Twitter

2022 yılında hem asgari ücreti hem diğer ücretlilerin asgari ücret kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktıklarını, Kılıçdaroğlu’nun gündemi takip etmediğini, emekçiler için neler yapıldığını araştırmadığını paylaştı. CHP Genel Başkanı’nın önüne konulan kağıtları hiç sorgulamadan okuduğunu kaydetti.

14 Mayıs’ta bu trajikomik durumlara bir son vererek Kılıçdaroğlu’nu siyasetten emekli edeceklerini söyledi. Böylece CHP seçmenini de Türk milletini de bu eziyetten kurtaracaklarını paylaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu