Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Memurlarımızı Enflasyona Ezdirmeme Sözümüzü Tutacağız

Memur-Sen Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Memurlarımızı Enflasyona Ezdirmeme Sözümüzü Tutacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Kurulu’nda konuştu. Konuşmasına günün önemine yönelik sözlerle başlayan Erdoğan, “Sizlerle birlikte tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Memur-Sen camiası ile bir araya gelmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.” ifadesini kullandı.

Memur-Sen’e vesayetçi sistemle, çetelerle, mafyayla terör örgütleri ve cuntacılarla mücadelede yanlarında oldukları için teşekkür etti.

“Memur-Sen gibi ayağı bu topraklara sağlam basan ilhamını milletin kadim değerlerinden alan Türkiye merkezli hareket eden kurumlarımızın varlığı ile ne kadar gurur duysak azdır.” diyen Erdoğan, Memur-Sen’lilerin 6 Şubat depremlerinde de vatandaşların yanlarında olduğunu belirtti.

Seçimden bağımsız olarak deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları günbegün takip ettiklerini, 1 yıl içinde toplam 650 bin konutun ve köy evinin inşasının tamamlanacağını açıkladı.

Kendilerinin sadece deprem yaralarını sarmakla kalmayıp, 104 milyar dolarlık deprem maliyetine rağmen milletin diğer alanlardaki her sorununu çözmeye ve projeleri devreye almaya devam ettiklerini belirtti. İlk ay ısınma dahil konutlardaki tüm doğal gaz faturalarını ücretsiz yaptıklarını, yıl boyunca da konutlardaki mutfak ve su ısıtma ihtiyacına karşılık gelen doğal gaz tüketimini faturalardan düşeceklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Emeklilere Yeni Müjdeler Yolda

Cumhuriyet tarihinin en büyük atamasını yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumun hiçbir kesimini ihmal etmediklerini, emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon 200 bin vatandaşın talebinin karşılandığını, Nisan ayından itibaren ise maaşların yatırılmaya başlandığını söyledi.

En düşük emekli maaşını 7.500 TL yaptıklarını, bayram ikramiyelerini 2.000 TL’ye çıkardıklarını, bu sayede emeklilere çifte bayram yaşadıklarını belirtti.

“Seçimden sonra 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlarımızı da sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız.” diyerek, yapılan son düzenlemeden sonra çıkan eleştirilere de yanıt vermiş oldu. En düşük emekli maaşının 7.500 TL’ye çıkarılmasının ardından, daha yüksek maaş alan emekliler haksızlık olduğunu belirtmişti.

Farklı kamu kurumlarında çalışan yaklaşık 500 bin sözleşmelinin sorununu çözdüklerini, ek gösterge düzenlemesini hayata geçirdiklerini, çalışanlara yüzde 30 zam yaptıklarını, en düşük memur maaşını yüzde 136 artırarak 12.000 TL’ye çıkardıklarını söyledi.

Temmuzda enflasyon farkı yanında refah payı artışında dikkate alan bir düzenleme yapacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız. Bugüne kadar hiçbir zaman memurumuzu ve işçimizi enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz.” dedi.

Artan Kiralara Çözüm Getirilecek

Deprem sonrası özellikle büyükşehirlerde yaşanan kira artışlarıyla ilgili de hazırlık yaptıklarını, TOKİ vasıtasıyla daha fazla konut üreterek, memur ve ücretlinin refah kaybının önüne geçerek, bu meseleyi mutlaka çözüme kavuşturacaklarını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.