Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Çağrı: Referanduma Götürelim

Başörtüsü ile ilgili kanun verilmesi konusuna yönelik en son açıklama Erdoğan'dan geldi. Kılıçdaroğlu'na seslenerek dikkat çeken ifadelerde bulundu. İşte detaylar...
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Çağrı: Referanduma Götürelim
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekim ayının başlarında kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkaracaklarını söyleyerek başörtüsü ile ilgili kanun teklifi vereceklerini duyurmuştu.

Kıçdaroğlu’nun bu duyurusunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. “O zaman biz daha öte bir teklif sunalım. Eğer dürüstsen şayet bu zat başörtüsü meselesini çıkartmak istiyorsa gelin çözümü yasa değil anayasaya düzeninde sağlayalım” ifadelerini kullandı.

“Başörtüsü Meselesini Referanduma Götürelim”

Erdoğan bugün Malatya’da gerçekleşen toplu açılış töreninde konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun kabuk bağlamış başörtüsü konusunu yeniden açtığını söyledi. Eğitimdeki ve kamudaki başörtüsü özgürlüğünü de hazmedemeyenlerin yüzlerindeki sahte maskenin aralandığını gördüklerini bildirdi. Kadınları asla başı açık veya başörtülü diye sınıflamadıklarını ama bazılarının kafasında bu ayrımcılığın hala aşabilmiş olmadığını aktardı.

Bir Anayasa Değişikliği Teklifi hazırladıklarını belirten Erdoğan, “Konu Meclis’e geldiğinde kim nasıl bir tavır içine girecek. Meclis’e sunacağımızı teklif yeterli çoğunluk sağlanarak kabul edilirse Türkiye için önemli bir kazanım olacaktır. Aksi yönde bir durum ortaya çıkarsa ülkemizi yeni, sivil, özgürlükçü, özellikle böyle bir Anayasaya kavuşturma mücadelemizi inşallah seçimden sonra da sürdüreceğiz. Hatta şunu da yapabiliriz, ilk defa bugün Malatya’da açıklıyorum. Haydi sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. ” ifadelerinde bulundu.

“Faiz Tek Haneli Rakamlara İnecek”

Dünyanın siyasi, ekonomik kaoslar pençesinde sarsıldığını aktardı. Türkiye Yüzyıl’ını tüm dünya ile paylaşacaklarını aktardı. 5 önemli başlığın olduğunu söyleyerek bunları şu şekilde aktardı: Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlası.

GCM Yatırım Banner

Küresel ekonomik krizin ülkeye yansımalarının bir ürünü olan dünyada korkunç hayat pahalılığı olduğunu söyledi. Faizin tek haneli rakamlara ineceğini aktardı. Her kesimden insanın gelirinin yükseleceğini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.