Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Müjdeyi Verdi: Faizsiz Kredi ve Cep Telefonu Desteği

Kabine toplantısının ardından konuşan Erdoğan, öğrencilere cep telefonu desteğini ve yeni evlenecek olanlara faizsiz kredi desteğini duyurdu.
Erdoğan Müjdeyi Verdi: Faizsiz Kredi ve Cep Telefonu Desteği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de saat 15.15’da başlayan toplantının sona ermesinin ardından gündeme dair kritik açıklamalarda bulundu. Milyonlarca vatandaş, özellikle emekli maaşlarıyla ilgili bir düzenlemeye değinilmesini bekliyordu.

Emekli maaşının yanı sıra enflasyon ile mücadele, tahıl koridoru, mülteciler, ev hanımlarına yönelik emeklilik ve evlilik kredisi, üniversite öğrencilerinin tamamına yönelik vergisiz telefon, bilgisayar gibi konuların da kabinede gerçekleşen kritik toplantıda görüşüleceği düşünülüyordu.

Erdoğan, 5 Eylül’de gerçekleştirilen son kabine toplantısında Orta Vadeli Program’a dikkat çekmişti ve “Enflasyonu dize getireceğiz.” İfadelerini kullanmıştı. Üniversite öğrencilerine yönelik 10 GB internet ve cep telefonu desteğine yönelik detayların ise sonraki toplantıda, yanı bugün açıklanacağını duyurmuştu.

Erdoğan’dan Büyüme Açıklaması

Cumhurbaşkanı, Türkiye’yi büyütmenin ve güçlendirmenin herkesin ortak hedefi olduğunu, Türkiye Yüzyılı’nın 85 milyonun ortak ideali olduğunu vurguladı. Önyargılar kırıldıkça yatırımların da artacağını belirten Erdoğan, sivil ve özgürlükçü bir anayasaya kavuşmak için çabaları yoğunlaştıracaklarını söyledi.

Öğrencilere Müjde Geldi

Erdoğan, gençlere piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceklerini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan’dan Kabine Sonrasında Açıklamalar! Öğrencilere Müjde

Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlayacaklarını müjdeledi.

18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle Genç Kart vereceklerini, gençlerin müze, sinema, tiyatro gibi faaliyetlerden ücretsiz ya da indirimli yararlanabileceğini söyledi.

Faizsiz Kredi

Cumhurbaşkanı, Aile ve Gençlik Bankası çalışmalarını tamamladıklarını belirti ve yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacaklarını bildirdi.

Erdoğan’dan Kabine Sonrasında Açıklamalar! Öğrencilere Müjde

Bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacaklarını paylaştı.

Ermenistan Açıklaması

Nahçıvan’ın kritik bir öneme sahip olduğunun altını çizen Erdoğan, Iğdır – Nahçıvan doğalgaz boru hattının temelini attıklarını anımsattı. Dün, enerji alanında 3 yeni anlaşmayla ilişkileri güçlendirdiklerini vurguladı.

Karabağ’da terör unsurlarına yönelik operasyonlardan gurur duyduklarını belirtti ve “Ermenistan’n dışardan gelen kışkırtmalara prim vermemesini diliyoruz.” dedi.

Türkiye olmadan hiçbir projenin başarıya ulaşamayacağını, Türkiye’ye dost olanların kazanacağını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın