Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan İsrail’e Sert Tepki: Örgüt Gibi Davranıyor

İsrail’in sivillere yönelik saldırıları aralıksız sürerken Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı ve İsrail’in örgüt gibi davrandığını vurguladı. İşte detaylar;
Erdoğan’dan İsrail’e Sert Tepki: Örgüt Gibi Davranıyor
HABER GİRİŞ

Orta Doğu’daki kriz büyürken Gazze’de can kayıpları artmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda İsrail’i ve batılı ülkeleri eleştirdi. Gazze’ye yönelik saldırıların genişlemesinin daha fazla acı, ölüm ve gözyaşından başka bir şey getirmeyeceğini vurguladı.

Erdoğan, çocukları, kadınları, sivilleri katlederek hastaneleri, okulları, camileri, kiliseleri bombalayarak güvenliğin sağlanamayacağını belirtti ve “Zulümle abad olunmaz” dedi. İsrail yönetiminin hatadan geri dönmek ve devlet aklıyla hareket etmek yerine bölge dışı aktörlerin kışkırtmasıyla “örgüt” gibi davrandığını savundu.

Erdoğan’dan İsrail’e Sert Tepki: Örgüt Gibi DavranıyorKaynak: Twitter

Batılı ülkelerin teşvik ettiği, medya kuruluşlarının adeta meşrulaştırma yarışına girdiği bu cinnet furyasından bölgenin bir önce kurtulması gerektiğini paylaştı.

“Davet Ediyorum”

Tüm devletleri ve uluslararası kuruluşlar bir an önce Gazze’de insani ateşkesin tesisine yönelik girişimlere samimiyetle destek olmaya davet etti.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı, İsrail yönetimine sivillere yönelik saldırılarının kapsamını asla genişletmemesi ve soykırıma varan operasyonlarını derhal durdurması çağrısını yineledi.

“Türkiye Üzerine Düşeni Yapacak”

Müslümanların, Yahudilerin, Hristiyanların ve bu topraklarda yaşayan herkesin emniyetini garanti edecek yeni mekanizmaların kurulmasıyla bölgenin kalıcı istikrara kavuşacağına inandıklarını vurguladı.

Türkiye’nin daha fazla masum kanının akmaması, daha fazla insani trajedinin yaşanmaması ve Filistin’deki çatışmaların geri dönülemez noktaya varmadan çözüm için üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.