Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan F-16 Çıkışı! “Parasını Verdik Hala Çözülmedi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum’unda açıklamalarda bulunurken F-16 ve tahıl krizine yönelik değerlendirmede bulundu. Detaylar haberde...
Erdoğan’dan F-16 Çıkışı! “Parasını Verdik Hala Çözülmedi”
Son Güncelleme: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da TRT World Forum’unda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. TRT’nin yayınlarından bahsetti. Bununla birlikte F-16, ABD, Rusya ve Ukrayna ile ilgili değerlendirme yaptı.

Erdoğan, son iki yılda çevrimiçi düzenlenen TRT World Forum’unda birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Her sene ekonomi, siyaset, güvenlik, teknoloji ve uluslararası ilişkiler alanında birçok ismin katıldığını kaydetti.

TRT yayınlarına değinen Erdoğan, egemen medya düzenine karşı bir alternatif sunulduğunu söyledi. TRT World ve TRT Arabi ile başlayan bu yolculuğun 2020 yılında Almanca ve Rusça dillerinde yayın yapan dijital kanalların da eklenmesiyle güçlendiğini kaydetti.

Küresel krize değinen Erdoğan,  yüzde 60’ının Türkiye’nin etrafında yaşandığını vurgulayarak formun temasını çok isabetli bulduğunu aktardı. Artık hiç kimsenin dünyanın herhangi bir yerinde sorunu görmezden gelme lüksü olmadığını belirtti.

“Türkiye Rusya’ya Yönelik Akıl Dışı Politikaları Onaylamadı”

Rusya-Ukrayna savaşına değinen Erdoğan, dünya için çok ciddi maliyetlerin oluştuğunu kaydetti. Türkiye’nin, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü savunurken Rusya’ya yönelik akıl dışı politikaların yürütülmesini onaylamadığını söyledi.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Savaş nedeniyle kritik ürünlerin sevkiyatının durmasının küresel çapta krize neden olduğunu vurguladı. Konuya yönelik Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Pazar günü görüşeceğini söyledi. Ayrıca Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile de görüşme gerçekleştireceğini duyurdu.

“F-16’ların Parasını Verdik Sorun Hala Çözülmedi”

Avrupa ile Türkiye arasındaki son gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, Türkiye’nin terör konusunda yalnız bırakıldığını söyledi.

Avrupa’nı teröristleri himaye ettiğini bu konuda ortak bir geleceğin olmayacağını kaydetti. “ NATO’da beraberiz de bu terör örgütlerine bunca silah mühimmat, araç, gereç, silahı nasıl gönderirsin? Yok böyle şey diyorlar. Teröristlerle verdiğimiz mücadelede bize kalkıp kimse hesap soramaz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, ABD’nin Türkiye’nin F-16 ambargosunu kaldırmasına yönelik konuştu. ABD’nin Yunanistan’ın Adaları’na silah gönderdiğini fakat Türkiye’nin parasını verdiği halde F-16 meselesinin hala çözülemediğini kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu