Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Dikkat Çeken İfade: Şampiyonlar Ligine Yükseldik

Erdoğan, Haliç’te yaptığı konuşmada petrol üretimi, Karadeniz gazı ve hayat pahalılığı gibi önemli konulara değindi. İşte detaylar;
Erdoğan’dan Dikkat Çeken İfade: Şampiyonlar Ligine Yükseldik
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Türkiye İnovasyon Haftası İnovalig Şampiyonları Ödül Töreni’nde öne çıkan başlıklar Savunma sanayii, Karadeniz gazı, petrol üretimi ve yerli otomobil TOGG oldu. Erdoğan, savunma sanayiindeki başarıyı birilerinin yardımıyla değil, gizli açık ambargolara rağmen kazandıklarını söyledi.

Bu alandaki ihracatı 2022’de 4 milyar dolara çıkaracaklarına inandığını belirtti. Savunma sanayisinde 20 yıl önce faaliyet gösteren firma sayısının 56, bugün ise 1600’den fazla olduğunu paylaştı. Söz konusu projelerin bütçesini ortalama 5,5 milyar dolardan, ihale süreci devam edenlerle birlikte 75 milyar doların üzerine çıkardıklarını aktardı.

“Müjdeli Haberler Geliyor”

Karadeniz gazını milli sisteme dahil etme çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz ile yeni bir dönem başlattıklarını vurguladı. Erdoğan, “Son dönemde petrolle ilgili çeşitli illerden müjdeli haberler geliyor.” dedi.

THY’nin istatistiklerine de değindi. THY’nin bugün yolcu sayısında rekordan rekora koştuğunu, sektördeki öncü rolünü günden güne tahkim ettiğini bildirdi.

Yerli ve milli otomobil TOGG tesisine gelmeyip binlerce kilometre öteye hamburger yemeye giden vizontele muhalefetini kendi haline bıraktığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yurt içi petrol üretimini 2023’te günlük 100 bin varile çıkartmayı hedeflediklerini duyurdu. Türkiye’nin gelişmiş ülkeler dahil tüm dünyayı derinden sarsan pandemi sürecini güçlü altyapısı ile en az hasarla atlattığını belirtti.

Hayat pahalılığına da değinen Erdoğan, bunu adım adım çözüme kavuşturduklarını aktardı. Düşük faizli politikalarının enflasyondaki etkisinin daha güçlü görüleceğini vurgu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın