Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Beyoğlu’ndaki Patlamaya İlişkin Açıklamalar Geldi

Erdoğan Endonezya ziyareti öncesi bugün İstanbul Beyoğlu'nda meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Patlamaya ilişkin Erdoğan'ın açıklamaları haberde;
Erdoğan’dan Beyoğlu’ndaki Patlamaya İlişkin Açıklamalar Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 16.20’de İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Patlamada 4’ü olay yerinde, 2’si hastanede olmak üzere toplamda 6 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Kısa zamanda yaralı vatandaşların tedavisinin yapılıp taburcu edileceğini bildirdi.

Yaşanan patlamada toplamda 53 kişinin yaralandığının bilgisini veren Erdoğan, faillerin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağını söyleyerek şöyle konuştu;

“Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları, dün olduğu gibi bugün ve yarın da hedefine ulaşamayacaktır.”

Törer Saldırısı Olma İhtimali Söz Konusu

Beyoğlu’nda yaşanan patlamayla ilgili devletin ilgili birimlerinin çalışmalarını sürdürdüğünü ayrıca kalleş saldırının faillerinin ve arkasındaki mahfillerin ortaya çıkarılacağını bildirdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan alınan bilgiye göre açıklamanın yapıldığını belirten Erdoğan, kesin olarak bu terör saldırısı denilemeyeceğini ama terör ihtimalinin söz konusu olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bir kadının saldırıyı gerçekleştirdiğine dair belirtilerin olduğunu işaret eden Erdoğan, çalışmaların sonucunda nihai karara varılacağına dikkat çekti.

Tahıl Sevkiyatının Yönü Afrika Olarak Çizildi

Konuya ilişkin açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, Bali’de düzenlenecek olan 17. G20 Liderler Zirvesi’ne katılmadan önce gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Covid-19 pandemisinin ve Rusya-Ukrayna Savaşı’nın günlük hayatın ilk sırasına yerleştiğine değindi.

Karadeniz’de tahıl koridoru girişiminin Türkiye tarafından neticelendirildiğini anımsatarak, gönderilecek tahılın başta Afrika olmak üzere en çok ihtiyacı olan ülkelere sevk edilmesi için çalışmaların yapıldığını iletti.

Türkiye Enerji Krizinde Anahtar Ülke

Yapılacak görüşmelerde Türkiye’nin yaşanmakta olan enerji krizi konusunda anahtar ülke olduğunu hatırlatacağını yineleyen Erdoğan, gelişmiş ülkelerin dahi bocaladığı salgın sürecinde son derece başarılı bir sınav verildiğine işaret etti.

Bali’deki G20 toplantılarında Türkiye’nin tecrübelerinin ve ileriki süreç için atılacak olan adımların ele alınacağını vurguladı. Ayrıca dijital dönüşümcülük konusunda da Türkiye’nin elektronik devlet ve dijital çözüm uygularında yakalanan başarının ele alınacağını ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.