Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Zilleri Çaldı: Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün başlayan yeni eğitim öğretim yılına ilişkin açılış konuşmasıyla gündemde. İşte öne çıkanlar…
Erdoğan Zilleri Çaldı: Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’nde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’nda konuştu. Bugün ders başı yapan milyonlarca öğrenciye başarı dileklerinde bulundu.

Her yıl bütçeden en büyük payı eğitime tahsis ettiklerini belirterek, “Bundan 20 yıl önce göreve geldiğimizde ülkemizi üzerinde yükselteceğimiz 4 sütundan birini eğitim olarak belirlemiştik.” dedi.

Eğitim neferlerine teşekkürlerini sunarak toplam 750 bin yeni öğretmen ataması yapıldığını anımsattı.

Bu ayın başında 20 Bin Öğretmen Atama Töreni’ne katılan Erdoğan, buradaki konuşmasında da yapılan atamalardan bahsetmişti. 2002’de 526 bin olan öğretmen sayısını 1 milyon 10 bine çıkardıklarını ve halihazırda görev yapan öğretmenlerin 750 bininin kendileri zamanında atandığını paylaşmıştı.

Yardımcı Kaynakları da Öğrencilerimize Ücretsiz Sunuyoruz!

Okul öncesi eğitim seferberliği başlatarak çocukların daha erken yaşlarda eğitim süreçlerine katılmasını sağladıklarını söyleyen Erdoğan, yardımcı kaynaklara ilişkin müjdeyi şöyle verdi:

GCM Yatırım Banner

“Ders kitaplarını ücretsiz bir şekilde dağıttık. Şimdi yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak sunuyoruz.”

Aynı zamanda derslik sayısını ikiye katlayarak kalabalık sınıf sorununu çözdüklerini, okulları en modern imkanlarla donattıklarını dile getirdi. Bununla birlikte Türkiye’de yıllardır geride kalan kız çocukların okullaşması için çaba gösterildiğini aktardı.

Ağustos’tan bu yana binden fazla köy yaşam merkezini faaliyete geçirdiklerini ve rakamın bin beş yüze çıkarılacağını söyledi.

Okulların eğitim ortamlarını elden geçirip eksikliklerin giderildiğini belirtti. Spor salonu ve laboratuvar sayılarını kayda değer miktarda artırdıklarını ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahnede öğrencilerle birlikte zil çalarak yeni eğitim öğretim dönemini başlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın