Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Yenilenebilir Enerji Kapasitemizi Sürekli Yükseltiyoruz

Canlı bağlantı ile açıklamalarda bulunan Erdoğan, Türkiye’nin yenilenebilir enerjideki durumunu değerlendirdi. İşte detaylar;
Erdoğan: Yenilenebilir Enerji Kapasitemizi Sürekli Yükseltiyoruz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu’na canlı bağlantı ile katılarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeşil dönüşüme yönelik çabaların devam ettiğini, kullanıma sunulan Togg’u da hedefin bir parçası olarak gördüklerini belirtti. Yenilenebilir enerji kapasitesini sürekli artırdıklarını vurguladı.

Erdoğan, yenilenebilir enerjinin toplam güç içindeki payını yüzde 55’e yükselttiklerini, Türkiye’nin dünyada 12, Avrupa’da 5. sırada yer aldığını belirtti. Türkiye’nin jeotermalde Avrupa’da ilk sırada, hidroelektrikte ise ikinci sırada konumlandığını aktardı. Yıllık 90 milyon ton karbon eşdeğeri sera gazı emisyonunun engellendiğini ifade etti.

“Emisyon Azaltma Hedefi 2 Katına Çıktı”

Bir sene içinde afetzedeleri içinde huzurla oturacakları yeni yuvalarına kavuşturacaklarını vurguladı. İklim değişikliği, biyolojik değişiklik ve kirlilikte çözümün küresel dayanışmadan geçtiğini dile getirdi.

2053 yılı net sıfır emisyon hedefleri doğrultusunda 2023 yılına kadar emisyon azaltma hedefini 2 katına çıkardıklarını açıkladı.

Türkiye olarak tüm çevre sorunlarının sürdürülebilir kalkınması için çaba göstermeye devam edeceklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.