Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Veriler OVP’ye Uygun Seyrediyor

Erdoğan, büyüme ve enflasyon rakamları hakkında konuştu. Verilerin OVP'ye uygun seyrettiğini söyledi. Detaylar haberde...
Erdoğan: Veriler OVP’ye Uygun Seyrediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından büyüme rakamlarına ve enflasyon ile ilgili paylaşımda bulundu.

Erdoğan, söz konusu paylaşımında “Dış politikadan ekonomiye, terörle mücadeleden 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılmasına kadar her alanda yoğun mesai içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Bu hafta içinde büyüme verisi hakkında konuşan Erdoğan, ekonomide 2024 yılına dair verilerin güzel gelmeye devam ettiğini söyledi. Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde yüzde 5,7 ile üst üste 15 çeyrek büyüme kaydettiğini aktardı.

Çalışanların büyümeden aldığı payın, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 42 olarak gerçekleştiğini bildirdi. 1998 yılından beri görülen en yüksek seviyenin yakalandığı aktarıldı.

Erdoğan, enflasyon yılın ikinci yarısından itibaren iniş trendine gireceğini söyledi. Son dönemde açıklanan verilerin neredeyse tamamının Orta Vadeli Program’a (OVP) uygun seyrettiğini not etti.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, “Hayat pahalılığını körükleyen fahiş fiyat ve fırsatçılık sorununda yeni düzenlemeyle birlikte elimiz daha da güçlendi.” ifadesini kullandı.

Milleti bizar eden diğer konularla ilgili gerekli adımların atıldığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçkinlerin, tuzu kuruların, sesi çok çıkanların değil; sessiz yığınların sesi, milletin birikmiş sorunlarının çözüm adresi olmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.