Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan ve Özel Görüşmesinde Gündem Neydi?

Özgür Özel ve Erdoğan CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. İkilinin arasında ana gündem maddeleri ekonomi üzerine oldu. İşte detaylar;
Erdoğan ve Özel Görüşmesinde Gündem Neydi?
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 yılın ardından Cumhuriyet Halk Merkezi (CHP) Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Erdoğan 1,5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Özel, ekonomik problemlere dikkat çekti ve asgari ücrete Temmuz’da ara zam talebini, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılmasına yönelik konuları Erdoğan’la paylaştı.

Bunun yanında çay ve hububat üreticileri başta olmak üzere beklentilerin altında kalan alım fıyatları, atanamayan öğretmenler, staj ve çıraklık mağdurları, emeklilikte kademe bekleyenlerin durumu ve kira yardımı gibi başlıklar Özel’in masaya yatırdığı başlıklar arasında yer aldı.

Vergi Eleştirisi

Özgür Özel, ekonomik beklentilerin karşılanması için makro bir çözüme ihtiyaç olduğunu, bu kapsamda adaletli bir vergi sistemi için tüm siyasi partilerin katılımıyla Meclis’in çalıştırılmasını teklif etti.

CHP Başkanı, çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasının esas olduğunu, bunu yanında bütçenin gelir ve giderleri üzerinde mali çalışma yapılması gerektiğini vurguladı. Söz konusu başlıklarla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP’nin ekonomi kadrolarının bir araya gelebileceğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.