Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Vatandaşlarımızdan Sabır İstiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda kullandığı “Sabır istiyoruz” ifadesi dikkat çekti. İşte detaylar,
Erdoğan: Vatandaşlarımızdan Sabır İstiyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 2 saat 45 dakika süren kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Açıklamada, Erdoğan’ın en dikkat çeken ifadelerinden biri “Ekonomi ile ilgili bütün kurumlarımız sorumluluklarını yerine getirmektedir. Önümüzdeki yılın ilk ayları itibariyle hayat pahalılığı ile mücadele daha ileriye götürülecek. Vatandaşlarımızdan sadece sabır ve destek istiyoruz.” cümleleri oldu.

Hayat pahalılığı ve yüksek fiyatlarla ilgili de açıklamalarda bulundu. 2023’ün ilk aylarından itibaren hayat pahalılığıyla mücadele başta olmak üzere ekonomik programlarının olumlu etkilerinin görüleceğini vurgulayan cümleler kullandı.

Erdoğan, her yıl büyükelçiler ile Türkiye’de bir araya geldiklerini, istişareler yaptıklarını ve yeni hedefler belirlediklerini kaydetti. Mevcut yılda “2023 ve Ötesinde Akil ve Müşfik Türk Diplomasisi” temasıyla düzenlenen toplantıdan dolayı 8 Ağustos tarihinde büyükelçilerle birlikte ufuk turu yaptıklarını paylaştı.

“Dünya 5’ten büyüktür.” sözünü hatırlatarak küresel çapta Türkiye’yi hak ettiği yere çıkarma çabalarını diplomatlarla başarıya ulaştıracaklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
“Danışma Bilgi Sistemini Devreye Aldık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversiteden mezun olan kişilerin kamu ve özel sektörde iş bulabilmelerini sağlamak için kariyer merkezlerinin kapasitelerini güçlendirdiklerini ve çalışmalarının devam ettiklerini belirtti.

Yaşanılan sıkıntıları çözmek için çalışmalar yaptıklarını, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte diğer kurumların da koordinasyon içinde görevlerini yerine getirdiklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.