Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Van Toplu Yatırım Açılış Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van’da katıldığı toplu açılış töreninde konuştu. Öne çıkanlar haberde;
Erdoğan’dan Van Toplu Yatırım Açılış Açıklamaları
Son Güncelleme: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’da Beşyol Meydanı’nda 154 yatırım için toplu açılış törenine katıldı.

Erdoğan, konuşmasında 1,5 yılın ardından yeniden bulunduğu Van için; “Ülkemizin doğusunun yükselen yıldızı, bölgesinin lokomotifi” ifadelerini kullandı.

Yapılan yatırımların üzerini çizerken daha fazlasının yolda olduğunu dile getirdi. Van’a toplam yatırım bedeli 4,1 milyar lirayı bulan yüzlerce eseri hizmete açtıkları bilgisini verdi.

Son 20 yılda Van’a 38 milyar liralık yatırım yapıldığını belirten Erdoğan, “Hükümete geldiğimiz günden beri Van’ı yeni proje, yatırım ve hizmetlerle kalkındırmak için çalıştık çabaladık.” dedi.

38 milyar liralık yatırım noktasında Erdoğan; bu bütçeyle eğitimde 9682 yeni derslik inşa ettiklerini, 8279 kapasiteli yüksek öğrenim yurtları açtıklarını,  54 spor tesisi yaptıklarını belirtti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Aynı zamanda inşa edilen hastanelere, sağlık tesislerine, 2011 depremi sonrası binlerce konuta, kamu binalarına atıfta bulundu. Ahır, sosyal tesisler ve konaklama birimlerinin yapımına devam edildiğini söyledi.

Erdoğan, Van Gölü’nü daha da geliştirme konusunda şu şekilde açıklama yaptı:

“Van Gölü demiyoruz, Van Denizi diyoruz. Bu güzelliği Van Denizi’ni koruyarak daha da geliştirmek için çok kapsamlı projeyi hayata geçiriyoruz. Atık su arıtma tesislerini iyileştirip yenilerini yapıyoruz. Biyolojik atık su arıtma tesisini hizmete aldık.”

Gölün etrafındaki kirli görüntü ve çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırmak için çalıştıklarını ekleyen Erdoğan, altyapı yatırımlarına 419 milyon lira finansman desteğinde bulunduklarını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu