Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığına Haluk Görgün’ü Atadı

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığı'na Haluk Görgün'ü atadı. Detaylar...
Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığına Haluk Görgün’ü Atadı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İletişim Başkanlığı resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Savunma Sanayii Başkanlığı’na Prof. Dr. İsmail Demir yerine Prof. Dr. Haluk Görgün‘ü atadığı duyuruldu.

Böylelikle MİT ve Genelkurmay Başkanlığı’nın ardından Savunma Sanayii Başkanlığına da yeni bir isim atanmış oldu.

Haluk Görgün, Savunma Sanayii Başkanlığı’na Atandı

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığına Sayın Haluk Görgün’ü atamıştır” ifadesi kullanıldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @iletisim

Görgün, Askerî Elektronik Sanayi (ASELSAN) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.

Haluk Görgün Kimdir?

1973 yılında İstanbul’da doğan Haluk Görgün, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde, doktora eğitimini ise New York Rensselaer Polytechnic Institute’da tamamlamıştır. Doktora sonrasında University of Connecticut’ta bilimsel çalışmalarda bulunan Görgün, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 2008 yılında doçent, 2013 yılında profesör olmuştur. 2009-2013 yılları arasında Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölüm başkanlığı görevini sürdürmüştür.

GCM Yatırım Banner

Prof. Dr. Haluk Görgün 2007-2010 yılları arasında Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı Enerji Alanı Türkiye Delegeliği görevinde bulunurken, 2010-2013 yılları arasında YTÜ Sigma Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi Editörlüğü görevini yürütmüştür.

Kasım 2014 – Nisan 2018 tarihleri arasında Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan isim, TÜBİTAK ve YÖK’te de birçok komisyon ve kurulda görev almıştır.

Türkiye Savunma Sanayi Meclisinin de başkanlığını yürüten Görgün, 15 Mart 2017’de genel kurul kararı ile ASELSAN yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2 Nisan 2018 tarihinde yapılan ASELSAN Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. 17 Nisan 2018 tarihli yönetim kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanında ASELSAN Genel Müdürü olarak göreve başlamasına karar verilmiştir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.