Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Netanyahu’ya İşaret Etti: Hitler’den Ne Farkı Var?

Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada İsrail’e, Avrupa Birliği ve ABD’ye yönelik eleştirilerini dile getirdi. İşte detaylar;
Erdoğan Netanyahu’ya İşaret Etti: Hitler’den Ne Farkı Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni’nde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ilmi çalışmaları ve çığır açıcı eserleri ile bilim dünyasına değerli katkılar sunan Türkiye’nin müreffeh yarınları adına çalışan bilim insanlarını tebrik etti.

2023’te 77 bilim insanının TÜBA ve TÜBİTAK ödüllerine layık görüldüğünü, uluslararası TÜBA akdeme ödüllerini 3 bilim insanına verdiklerini belirtti. Böylece TÜBA Akademi ödüllü bilim insanı sayısının 28’e çıktığını paylaştı.

Ödüllerin Türkiye’de bilimsel faaliyet yürüten herkes için teşvik unsuru olacağına inandığını , 4 gün sonra yeni heyecanlar ve yeni beklentilerle 2024 senesini karşılayacaklarını belirtti.

Türkiye Yüzyılı aydınlığının 85 milyon vatandaşla birlikte Filistin’den Türkistan’a, Afrika’dan Balkanlar’a dünyanın dört bir yanında mahsun ve mazlum yürekleri ısıtttığını söyledi.

“12 Evladımız Şehit Oldu”

Cumhurbaşkanı, “Türkiye’nin şahlanışına set çekmeyi amaçlayan mefur terim saldırılarının kutlu yürüyüşümüzü asla durduramayacağının bilinmesini istiyorum.” dedi. 12 askerin şehit olduğunu anımsattı ve 36 saatte 54 teröristin yok edildiğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

“Kısa Vadeli Hedefler Peşinde Koşmadık”

Erdoğan, günü kurtarmanın derdinde değil, istikbali şekillendirmenin derdinde olmadıklarını ifade etti ve hiçbir zaman kısa vadeli hedefler peşinde koşmadıklarını dile getirdi.

Büyük ve güçlü Türkiye hedefini gerçeğe dönüştürme çabasında olduklarını, bu anlayışla bilim, sanayi, teknoloji ve yenilikçi ekosistemin geliştirilmesine önem verdiklerini belirtti.

“Hepsi Sınıfta Kaldı”

İsrail’in Gazze saldırılarında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndan basın kuruluşlarına, Avrupa Birliği’nden gazeteci örgütlerine demokrasi havariliği yapan ne kadar kurum varsa hepsinin sınıfta kaldığını aktardı.

Erdoğan, “Sizin Hitler’den ne farkınız var? Bunlar bize Hitler’i aratacak. Bu Netanyahu’nun Hitler’den geri kalır yanı var mı? Yok.” ifadelerini kullandı.

Almanya’nın hala Hitler’in bedelini ödemeye devam ettiğini, bu yüzden sesinin çıkmadığını vurguladı. Gazze’de 2.5 milyon insanın kıyama uğramasını kan ağlayarak izlediklerini, bu zulmü engelleyememenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.