Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: NATO’da Elde Ettiğimiz Kazanımları Sağlamlaştıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün tamamlanan NATO Vilnius Zirvesi'nin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Detaylar haberde;
Erdoğan: NATO’da Elde Ettiğimiz Kazanımları Sağlamlaştıracağız
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün tamamlanan NATO Vilnius Zirvesi sonrası LITEXPO Sergi ve Fuar Merkezi’nde basın toplantısı düzenlemesinin ardından, sosyal medya hesabından da zirveye dair paylaşım yaptı.

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne dair yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin geleceğine dair önemli mesajlar verdi.

Yeni Başlangıçlar ve Kritik Kararlar Vurgusu

Paylaşımında, Vilnius Zirvesi’nin Türkiye açısından başarıyla tamamlandığını vurgulayan Erdoğan, zirvenin NATO’nun caydırıcılığını artırma yanında terörizmle mücadele konusunda önemli kararların alınmasına sahne olduğunu ifade etti.

Zirvenin, Avrupa Birliği (AB) üyelik süreci ve Türkiye’ye yönelik yaptırımların kaldırılması noktasında yeni başlangıçlara ve kritik kararların alınmasına vesile olduğunun altını çizdi.

Erdogan Tweet
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

“Kazanımlarımızı İnşallah Daha da Sağlamlaştıracağız”

“Yapacağımız hamlelerle elde ettiğimiz bu kazanımları, inşallah daha da sağlamlaştıracağız” diyen Erdoğan, Türkiye’nin çıkarlarını, Türk milletinin hak ve hukukunu her platformda çok güçlü bir şekilde savunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Sözlerinin devamında, yakın gelecekte yaşanacak her gelişmeyle Türkiye’nin rolünün, ağırlığının ve etkinliğinin daha da arttığının hep birlikte görüleceğini ifade etti.

Erdogan Tweet Tablo Scaled
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Terör Mesajı

Erdoğan, bir diğer paylaşımında ise terörle mücadeleye değindi. Paylaşımında, bazı müttefiklerin PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG ile kurdukları çarpık ilişkinin, ittifakın birlik ve bütünlüğüne zarar verdiğine dikkat çekti.

“Terörle “amasız ve amansız mücadele” bizim kırmızı çizgimizdir” diyen Erdoğan, bundan sonra tüm müttefiklerden kararlı ve net bir tavır beklediklerini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu