Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: İsveç ve Finlandiya’nın NATO Üyeliğine Olumlu Bakamayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Erdoğan: İsveç ve Finlandiya’nın NATO Üyeliğine Olumlu Bakamayız
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan’ın gündeminde İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvuruları vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröre destek veren ülkelerin NATO’ya girmesine evet diyemeyeceklerini söyledi.

Finlandiya ve İsveç heyetleri ile yapılan görüşmelerin beklenen düzeyde olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların beklentisi var fakat Türkiye’yle ilgili atmaları gereken adımları atmadıkları gibi, bu görüşmeleri yaptığımız süreç içerisinde hala bunlar, özellikle İsveç, Stockholm’ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları güvence altına alıyor.” diye konuştu.

Erdoğan: Rusya Olumlu Bakmıyor

Her iki ülkenin NATO üyelik başvurusuna dair konuşan Erdoğan, Rusya’nın bu duruma olumlu bakmadığını söyledi. Erdoğan Pazartesi günü Ukrayna ve Rusya tarafları ile görüşmeler yapacağını ifade etti.

Türkiye’nin bu iki ülkenin NATO üyeliğine dair tavrı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Olay sadece İsveç, Finlandiya değil. Olaya bu terör örgütlerinin durumundan bakacak olursak, şu anda aynı yanlışı Almanya da yapıyor, aynı yanlışı Hollanda yapıyor, aynı yanlışı Fransa yapıyor. Bunların birbirinden farkı yok.” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu