Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Esnaf Kredisinde Artış Yapıldığını Duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 ay ertelemeli esnaf kredi paketinde limit artışı yapıldığını duyurdu. Yapılacak seçimlere dair açıklamalarda bulundu.
Erdoğan Esnaf Kredisinde Artış Yapıldığını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması isimli programa katıldı. Programda koşan Erdoğan, esnafa verilecek mali destek ve yapılacak seçimlere ilişkin konuştu. Bugüne kadar 136 bin esnafa verilen 100 milyar liralık Esnaf Destek Paketi’nde limitin 50 milyar liralık artışla 150 milyar liraya çıkarıldığını duyurdu.

Erdoğan, “Paraf Troy kartlı esnafımızın hammadde, malzeme ve benzeri alımlarında kullandığı kredi kartı üst limitini 100 bin liradan 150 bin liraya yükseltiyoruz” dedi.

Esnaf Destek Paketi kapsamında verilecek mali desteğe ilişkin, “Halk Bank’tan Paraf, Troy, Esnaf kredi kartı bulunan esnafımız 3 ay ödemesiz toplam 12 ay vadeli ve yüzde 9,75 gibi düşük faizle taksitlendirme yapabilecek” şeklinde ifadede bulundu.

“Horozun çok Olduğu Yerde Sabah Olmazmış Derler”

Konuşmasında 2023 seçimlerine değinen Erdoğan, muhalif kanadın Cumhurbaşkanı adayını açıklamamasını eleştirerek, “Seçime kaldı şurada 4-5 ay ama hala karşımıza çıkabilen veya çıkartılabilen bir aday yok” dedi.

6‘lı masa olarak bilinen Millet İttifakı’ndan genel başkanların, seçilecek Cumhurbaşkanı’nın simgesel bir isim olacağını düşünmesine dikkat çekerek eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü:

GCM Yatırım Banner

“Uzaktan kumandayla hareket edecek bir Cumhurbaşkanı adayına oy verin demek milletin aklıyla alay etmek demektir. 85 milyon yerine altılı masadaki genel başkanlara hizmet edecek bir kuklayı aday diye millete dayatmak kibrin ve bencilliğin dik alasıdır. Milletimiz ne böyle bir adaya oy verir ne de bu adayın iradesine ipotek koyan vasilerine itibar eder. Horozun çok olduğu yerde sabah olmazmış derler. Bu kadar çok Cumhurbaşkanı siluetinin olduğu yerde eser de olmaz hizmet de olmaz.”

“6 Kaptan Bir Gemiyi Batırır, Tek Kaptanla Bir Gemi Gider”

Erdoğan, eski başbakan, şimdiki Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, 6 parti liderinin Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak yönetimde yer alacağını söylemesi üzerine Millet İttifakı’nı ihtiras sahibi olmakla suçladı.

Cumhurbaşkanı, “6 kaptan bir gemiyi batırır, tek kaptanla bir gemi gider. Görünürde 6 kişiyle Allah bilir aslında kaç kişiyle ülkeyi yönetmeye talibiz diyorlar” şeklinde ifadede bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.