Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan “Enflasyon Ateşi” Dedi ve Gelecek Aylara İşaret Etti

11 Aralık’ta Devlet Su İşleri tarafından inşa edilen 369. Tesisin açılış töreninde konuşan Erdoğan, enflasyon ateşinin giderek düştüğünü vurguladı. İşte detaylar;
Erdoğan “Enflasyon Ateşi” Dedi ve Gelecek Aylara İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devleti Su İşleri (DSİ) tarafından inşa edilen 369. tesisin açılış töreninde ekonomi gündemine yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, işsizlik rakamlarına dikkat çekti ve oranın yüzde 8,5’e düştüğünü, istihdamın 31 milyon 835 kişiye ulaştığını belirtti.

Yeni verilerle işsizlik oranında 2012’den bu yana en düşük seviyenin yakalandığını, büyüme ve ihracat rakamlarının da iyi olduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanı, enflasyon ateşinin düşmeye başladığını, önümüzdeki aylardan itibaren çok daha iyi oranlarla karşılaşılacağını vurguladı.

Suyun önemine hakkında değerlendirmeler de yapan Erdoğan, dünyanın pek çok yerinde suyun sınırsız bir kaynak olarak görüldüğünü, bunun tamamen yanlış bir algı olduğunu dile getirdi. Temiz su kaynaklarının hızla azaldığını ve iklim değişikliğine bağlı olarak afetlerin sıklığının ve şiddetinin arttığını bildirdi. Türkiye’nin boşa harcanacak bir damla suyunun dahi olmadığını, kaynakları doğru yönetim suyu idareli kullanmak gerektiğini savundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.